Небулайзер: що це таке і навіщо він потрібен?

Сьогодні ми з Вами поговоримо про те, що таке небулайзер і навіщо він потрібний.
Саме поняття небулайзер походить від латинського "туманність", що в перекладі означає хмара, туман. Перша згадка про небулайзер в літературі з'явилося в 1874 р. Так назвали прилад здатний перетворювати рідину в аерозоль. Сам же інгалятор був винайдений в 1864 році в Німеччині. Це поклало початок епохи небулайзерної терапії.
Небулайзер в побуті найчастіше називають інгалятор. Вони бувають стаціонарними (найчастіше використовуються в лікарнях), переносними і кишеньковими.
Напевно, всі знають ще бабусині рецепти, кшталт подихати над гарячою картоплею або більш вдосконалений варіант чайника з паперовою трубочкою і т.п. Ці засоби допомагають легше дихати і полегшують загальний стан при захворювання органів дихання. А тепер уявіть собі, наскільки ефективним може стати справжній професійний або напівпрофесійний небулайзер.
При яких захворюваннях потрібен (небулайзер) інгалятор?
Небулайзер (інгалятор) ефективний практично при всіх захворюваннях органів дихання:
- бронхіт;
- пневмонія;
- ГРЗ (застуда);
- ГРВІ (інфекційні захворювання, наприклад такі як риніт, трахеїт, фарингіт);
- бронхіальна астма;
- туберкульоз;
- муковісцидоз;
- емфізема;
- профілактика післяопераційних ускладнень і профілактика бронхо-легеневих захворювань у лежачих і малорухомих пацієнтів;
- інші захворювання органів дихання.
Який принцип роботи небулайзера?
Інгалятор здійснює мелкодисперсное дроблення лікарських речовин, що через маску або спеціальну трубку подаються безпосередньо в осередок захворювання. Метод інгаліювання має високу ефективність завдяки доставці ліків в безпосередньо в осередок захворювання і широкому спектру використовуваних лікарських препаратів. Чим на більш дрібні частинки розбивається лікарський препарат, тим більша ефективність лікування.
Які бувають види небулайзерів?
Інгалятори бувають:
Кожен з цих видів небулайзер мають свої переваги і недоліки про які ми поговоримо в одній з наступних публікацій.
Будьте здорові! А ми вам у цьому допоможемо.