Що треба знати про термометр
Тут поговоримо про те, як працюють електронні термометри і про те, що треба враховувати, щоб отримати точний результат.
Суттєва відмінність електронних термометрів, від, звичних нам, ртутних або безртутних, у тому, що процес вимірювання не відбувається постійно.
Тобто у класичному термометрі вимірювальна суміш розширюється до певного моменту, коли температура перестане на неї впливати.
Електронні термометри вимірюють температуру за допомогою терморезисторів, що вимірюють температуру дуже швидко. Тобто за 10-15 секунд термометр вимірює температуру кілька разів, вираховує середній показник і сигналізує про результат.
Саме тому електронні пристрої рекомендується тримати у місці вимірювання ще деякий час, аби у термометра був час виміряти температуру ще кілька десятків разів, аби середній показник був максимально точним.
За точністю електронний градусник не поступається ртутному, похибка вимірювань обох приладів однакова і становить ± 0,1°С.
Отже, результат, який ми бачимо на екрані електронного термометра - не пікова температура, а середня. Тому варто щільно тримати кінець термометра під пахвою аби ніякі коливання повітря не змогли охолодити терморезистор. А також тримати термометр ще 1-2 хвилини для уточнення отриманого результату.
Якщо у вас залишилися питання, ставте їх у коментарях. Ми з радістю на них відповімо!