0
0
0

Що робити, якщо тонометр показує аритмію

Серцеві захворювання найчастіше проходять непомітно.  Ви можете і не звертати уваги на зміни в роботі органу, поки проблема не розвинеться до важкої стадії.  Щоб не допустити ускладнень, важливо виявити порушення в самому початку.  Регулярне вимірювання тиску - кращий спосіб вчасно виявити аритмію.  Але для цього потрібен спеціальний апарат, в якому передбачений відповідний індикатор.  Але як працюють такі тонометри і що робити, якщо спрацював сигнал аритмії?


Що таке індикатор аритмії


Тахікардія або брадикардія - порушення, які розвиваються внаслідок внутрішніх і зовнішніх факторів.  У деяких випадках такі проблеми виникають тимчасово і проходять самі собою.  Але часто захворювання вимагають втручання лікарів і серйозного лікування.  Миготлива аритмія - одне з таких порушень.  Якщо її вчасно не розпізнати, патологія може призвести до смерті.

Електронні тонометри виводять свідчення серцевого ритму на дисплей.  Для точного результату потрібно провести кілька вимірів з перервами в 1-2 хвилини.  Апарат розрахує середнє значення і покаже відповідний значок з результатами на екрані.  Якщо є патологія, спрацює індикатор у вигляді невеликого сердечка з двома дугами, які дають зрозуміти підвищений пульс.

Якщо тонометр показав аритмію, слід через якийсь час повторити процедуру.  Якщо порушення підтвердилося, слід якомога швидше звернутися до лікаря.  Дані тонометра самі по собі не є діагнозом - тільки фахівець може підтвердити або спростувати ваші підозри.
 

Принцип роботи індикатора


Частота пульсу - це функція, якою оснащені автомати і напівавтомати.  Механічні тонометри можуть визначати тільки верхнє і нижнє АТ.  Індикатор пульсу працює по дуже простим принципом: прилад фіксує коливання тиску в манжеті через вплив пульсуючого артерії.  Фізичний тиск перекладається в електричні імпульси, які апарат переробляє і виводить на екран за допомогою спеціальної програми.

Залежно від моделі, тонометр може вимірювати пульс і артеріальний тиск, фіксувати аритмію або запам'ятовувати результати декількох вимірів.  Аритмія здатний зафіксувати не кожен прилад.

Щоб тонометр виявив порушення серцевого ритму, потрібно скористатися ним кілька разів.  Апарат вважає середнє значення, щоб визначити ступінь аритмії.  Більш сучасні моделі здатні розрізняти помилкові і реальні симптоми, виключаючи зовнішні фактори впливу.


Принцип роботи тонометра:


 • На плечі або зап'ясті закріплюється манжета, в неї нагнітається повітря (автоматично або вручну за допомогою груші).
 • Манжета надувається і здавлює артерію, перекриваючи кровотік.  При максимальному стисненні (серцеві тони непрослуховуються).
 • У будь-якому електронному пристрої повітря спускається з манжети автоматично.  Кровотік відновлюється, і апарат починає фіксувати пульсацію - це відмітка верхнього тиску.
 • Поступово манжета перестає здавлювати судину, пульсація більше не чути - це показник нижнього тиску.


Що робити, якщо висвітився значок аритмії


Щоб з упевненістю говорити про порушення, потрібно користуватися тонометром кожен день.  Порівнюючи показання тонометра, можна визначити, чи стабільна робота серця.  При миготливої ​​аритмії можливі наступні проблеми:
 

 • пульс відсутній;
 • пульс не збігається з ритмом скорочень серця;
 • кровоносну судину заповнюється не повністю.


Якщо ви вимірюєте пульс кожен день, і індикатор аритмії висвічується досить рідко - не хвилюйтеся.  Але якщо значок з'являється майже після кожної процедури - зверніться до лікаря.  Пам'ятайте, що тільки після детального обстеження лікар зможе поставити точний діагноз.

Під час використання тонометра важливо дотримуватися інструкції.  Найменший рух, розмови або інші фактори можуть значно спотворити результати.  Основні правила використання тонометра:
 

 • розслаблене і спокійне стан;
 • не можна розмовляти і ворушитися під час виміру;
 • перед виміром не можна курити, вживати каву, алкоголь, енергетики і впливають на артеріальний тиск препарати;
 • рука з манжетою повинна знаходитися на рівні серця;


Процедуру потрібно проводити 3 рази поспіль, щоб розрахувати середнє значення.  Це важливе правило, яке стосується всіх моделей з індикатором аритмії.

Якщо результат обстеження показав наявність миготливої ​​аритмії, проконсультуйтеся з кардіологом.  Тільки фахівець може призначати препарати і складати програму лікування.  Не займайтеся самолікуванням - це може нашкодити вашому здоров'ю!

Якщо ви страждаєте від низького тиску, на виручку прийдуть спеціальні препарати, кава або фізичні навантаження.  Але фахівці проти таких методів: якщо перестаратися, можна завдати собі шкоди.  Лікарі більше схиляються до прийому седативних засобів.  Найбезпечніші варіанти:
 

 • настоянка аралії тонізує і зміцнює серцевий м'яз, підвищує артеріальний тиск плавно і помірно;
 • настоянка женьшеню - той же ефект, але більш слабкий вплив;
 • Кофетамін підвищує тиск, але прискорює пульс;
 • Коргликон нормалізує пульс при миготливої ​​аритмії, живить киснем серцевий м'яз.
 • Етмозін нормалізує серцеві скорочення і підвищує артеріальний тиск, але приймається тільки під контролем лікаря.


Причин аритмії може бути багато.  Залежно від джерела проблеми, лікар призначає той чи інший препарат.  У будь-якому випадку, почати лікування слід якомога раніше.  При будь-якому захворюванні швидкість вашої реакції грає першорядну роль.  Важкі форми аритмії потрібно лікувати в стаціонарі, якщо ж проблема на ранній стадії - в домашніх умовах.

Якщо ви вже купили тонометр з індикатором аритмії, не лінуйтеся час від часу робити виміри.  Порушення в роботі серця - масова проблема, з якою стикаються мільйони людей.  Особливо це стосується чоловіків і жінок старше 40 років.

Аритмія, Тонометр

Коментарі