Чи впливає стрес на артеріальний тиск?
Так, стрес може впливати на артеріальний тиск. Організм реагує на стресові ситуації викидаючи в кров адреналін і кортизол. Це призводить до збільшення серцевої діяльності та звуження судин, що може призвести до короткочасного підвищення артеріального тиску.
Також варто враховувати індивідуальні особливості: хтось реагує на стрес швидким підвищенням тиску, хтось має менш виражену реакцію.
Чи має негативний вплив на здоров’я хронічний стрес?
На превеликий жаль, так. Події, які ми з вами зараз переживаємо так чи інакше впливають на наше здоров’я. Під час фонового стресу наш організм не має можливості повністю відновитися.
Крім того, хронічний стрес також може впливати на спосіб життя, зокрема на харчування, фізичну активність, сон і поведінку взагалі. Люди в цей час можуть частіше вживати нездорову їжу, зменшити фізичну активність та втратити режим сну, що може додатково підвищити ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
Отже, важливо усвідомлювати, що фоновий стрес може мати довготривалий та кумулятивний вплив на здоров'я серця та судин. Якщо ви відчуваєте, що ваше здоров'я починає страждати через стрес, рекомендуємо звернутися до лікаря.
Також важливо час від часу перевіряти свій тиск, бо частіше за все гіпертонія не має симптомів, тому важливо виявити її якомога швидше.
Чи можна зменшити вплив стресу?
Регулярна фізична активність, збалансоване харчування, належний сон і методи релаксації, такі як йога чи медитація, можуть допомогти знизити вплив стресу на артеріальний тиск. Робіть собі дні інформаційного детоксу: не дивіться і не читайте новини, проводьте час на природі.
А у випадку постійних проблем з тиском — звертайтеся до лікаря для професійної консультації та вивчення вашої конкретної ситуації.