0
0
0

Вибір тонометра для літньої людини

28.05.2020 17:44:00


Серцево-судинні захворювання широко поширені в світі.  Порушення роботи серця і судин є вкрай небезпечними, адже саме вони вистилають дорогу до інфарктів і інсультів.  У зв'язку з цим регулярний контроль тиску - обов'язкова запобіжний захід для всіх членів сім'ї.  Тонометри повинні бути не тільки в арсеналі поліклініки, а й в кожній домашній аптечці.

тонометри - парамед та россмакс

Види тонометрів

Виходячи з місця кріплення манжети, апарати поділяють на три види: плечові, зап'ястні і пальцеві.  Перший тип вважається стандартним і найпоширенішим.  Зап'ястні зазвичай купують молоді і активні люди (особливо, для використання під час тренувань).  Зап'ястні тонометри також зручні людям з дуже повними або накачаними руками.  Пальцеві рідко зустрічаються на ринку і застосовуються вкрай рідко через свою неточності.


механічні тонометри.png
За принципом роботи тонометри діляться на 3 типи:

Механічні

Механіка показує самий достовірний результат з мінімальною похибкою.  Тож не дивно, що саме механічними тонометрами користуються медики.  Діє такий прилад за принципом ручного нагнітання повітря в манжету і прослуховування серцевих тонів при спуску.  Плюси механіки: доступна вартість, простота пристрою і точність.  Мінуси: незручно використовувати самостійно, вимагає хорошого слуху і зору.

тонометри напівавтоматичні.png

Напівавтоматичні

Від механіки такі апарати відрізняються тим, що спск повітря відбувається автоматично.  Результат відображається на дисплеї, не потрібно прослуховувати тони самостійно.  Крім АТ, такі тонометри здатні зчитувати пульс.  Плюси: зручні і прості у використанні.  Мінуси: зазвичай коштують дорожче механіки, не підходять для ослаблених людей (якщо важко використовувати грушу).

Тонометри автоматичні.png

Автоматичні

 Повністю автоматичні тонометри практично не вимагають вашої участі в вимірі.  Досить надіти манжету і натиснути одну кнопку.  Спуск і нагнітання відбуваються автоматично.  На дисплеї відображається пульс і значення АТ.  Плюси: максимально просто використовувати, в багатьох моделях є додаткові функції (датчик аритмії, годинник, пам'ять і т.п.).  Мінуси: коштують дорожче.

Тонометр Россмакс.png

Вибір апарату в залежності від віку

Кілька рекомендацій по вибору тонометра для дітей, молодих і літніх людей.

Молодим людям

Якщо вам до 40 років, ведете активний спосіб життя і не маєте серйозних захворювань серцево-судинної системи, радимо зупинитися на зап'ястному автоматі. Пристрій такого типу компактний і легкий, його зручно фіксувати на руці. Апарат можна брати з собою в дорогу, на роботу або на тренування. Щоб прилад видавав досить точні результати, важливо дотримуватися інструкції. 

Літнім людям

Лікарі наполягають: після 40 років регулярне вимірювання тиску повинно увійти у звичку. У пенсійному віці це взагалі аксіома, адже перепади тиску після 60 трапляються постійно. Безперечно, автоматичні тонометри на плече — кращий варіант для літньої людини. Звичайно, механіка більш точна, але незручна для людей у віці. 

Дітям

Дитячі тонометри практично нічим не відрізняються від звичайних. Єдина різниця — більш коротка манжета, підходяща на плече вузьке. Деякі виробники випускають універсальні моделі з декількома манжетами під різний обсяг рук.

Нюанси підбору тонометрів
Сьогодні на ринку представлено безліч тонометрів, тому вибрати підходящий не складе праці. При покупці потрібно орієнтуватися на кілька параметрів:

 • наявність сертифіката якості;
 • ціна;
 • принцип роботи;
 • функціонал.


Враховуйте, страждає людина від яких-небудь захворювань. Наприклад, при схильності до аритмії знадобиться відповідний датчик. Якщо немає проблем зі слухом і зором, при цьому потрібна висока точність — краще зупиниться на механіці. Механічні тонометри зазвичай використовують медсестри і лікарі. Купуйте такий прилад, якщо не сумніваєтеся, що зможете самостійно вимірювати тиск іншій людині.

Більшість моделей мають в комплекті манжету стандартного розміру. Вона підходить для переважної кількості людей. Але якщо людина має дуже худу або повну руку, потрібно шукати апарат з нестандартною манжетою. 

Чому медики не рекомендують тонометри з кріпленням на палець? Такі апарати виявляються неточними, так як на результати вимірювань впливає дуже багато факторів. Значення змінюється від найменшого руху руки і навіть від температури пальця. 

Після 45 років можна сміливо купувати напівавтомат. Він відносно недорогий, точний і зручний. Якщо для вас не проблема використовувати грушу зупиніться на цьому варіанті. 

Не забувайте, що електронні прилади повинні "харчуватися". Одні працюють від батарейок, інші — від мережі з допомогою адаптера, треті — від адаптера або батарейок. При роботі від батарей потрібно їх регулярна заміна, щоб апарат функціонував справно. 

Механічні прилади дуже точні, але вимагають навичок. Щоб показники були точними, уважно вивчіть інструкцію і проведіть кілька тренувальних вимірів.

Тонометри для літніх ПАРАМЕД.png

ТОП торгових марок тонометрів в Україні

При покупці будь-якої техніки важливо орієнтуватися на перевірені і надійні бренди. Сьогодні на ринку тонометрів лідирують три торгові марки:

 • Rossmax (Швейцарія)
 • Paramed 
 • Omron
 • Microlife 


В Україні популярністю користується торгова марка Paramed. Під брендом випускається надійна і проста у використанні медтехніка. Механічні тонометри "Парамед" недорогі, при цьому відповідають європейським і українським стандартам якості. Швейцарські тонометри Rossmax точні і довговічні, кращі по співвідношенню ціна/якість. Виробник розробляє моделі з великим функціоналом. 

Апарат для вимірювання тиску літнім людям

Фізичний стан людини — важливий фактор, який потрібно враховувати при покупці тонометра. Якщо у вас або вашого близького є проблема з судинами, слухом чи зором — з допомогою звичайного приладу складно домогтися точних результатів. 

Якщо літня людина живе один і планує вимірювати своє ПЕКЛО самостійно, автоматична модель — кращий вибір. Можна вибрати тонометр з звуковим сигналом, який повідомить про закінчення виміру. Якщо людина схильна до аритмії, деякі сучасні мають в арсеналі індикатор порушення серцевого ритму. Така функція дозволить вчасно виявити відхилення і вжити необхідні ліки та/або звернутися до лікаря.

На достовірність результатів вимірювань впливають захворювання серцево-судинної системи: атеросклероз, проблеми з периферичним кровопостачанням та інше. У таких випадках категорично не рекомендується купувати модель з манжетою на зап'ясті. При наявності недуг, пов'язаних з судинами, радимо вибирати сучасні тонометри, засновані на новітніх технологіях. Такі апарати вміють розпізнавати фонові шуми і визначають ПЕКЛО більш точно. 

Для літніх людей з поганим зором розробили моделі з великим дисплеєм і великими контрастними цифрами. Деякі тонометри мають звуковий супровід і оголошують результати виміру вголос. 

Правила використання 

Навіть ультрасучасна модель тонометра з повним набором функцій буде давати збій, якщо прилад неправильно користуються.Щоб отримати максимально точні дані, важливо дотримуватися наступних правил:

 •  мінімум за півгодини перед виміром не курити, не пити кави / міцний чай / колу / алкоголь / енергетики;
 •  не користуватися тонометром на повний шлунок (краще почекати 1-2 години після їжі);
 •  проводити завмер в спокійному стані;
 •  не тримати поруч з приладом смартфон, хвилі якого можуть вплинути на роботу тонометра;
 •  в положенні сидячи тримати руку на рівні серця (покласти перед собою на стіл);
 •  в положенні лежачи тримати руку уздовж тулуба;
 •  не затримувати дихання (дихати в звичному спокійному ритмі);
 •  не напружувати м'язи;


 НЕ схрещувати ноги, не згинатися, не підіймати вільну руку.

 Не забувайте, що літнім людям потрібно користуватися тонометром регулярно - щодня.  Це запобіжний засіб, що одного разу може врятувати життя.  Використання апарату може стати звичкою і не доставляти ніяких незручностей.  Головне - вибрати якісну і комфортну для себе модель.