Тонометр напівавтоматичний: його переваги і недоліки

Багато сказано і написано про автоматичних і механічних вимірі АТ, однак не завжди достатньо уваги приділяється таким приладам, як напівавтоматичний тонометр. А даремно. Напівавтоматичний тонометр є своєрідним компромісом між двома іншими видами тонометрів: він поєднує в собі переваги автоматичного і механічного приладів.
Тонометр напівавтомат: його недоліки
- Необхідність накачувати грушу. З цим боротися складно, на жаль. Для того, щоб скористатися таким приладом у людини повинна бути хоча б мінімальна сила в руці. Незважаючи на те, що більшість сучасних напівавтоматичних тонометрів, наприклад тонометр напівавтомат Омрон, накачується дуже і дуже легко, проте у дуже літніх людей з цим можуть виникнути певні складнощі. Виходом для них може бути тільки покупка приладу автомата або допомогу в процесі вимірювання артеріального тиску близьких людей.
- Ціна на напівавтоматичний тонометр вище, ніж на механічний аналог. Навіть найдешевший напівавтомат буде трохи дорожче за ціною, ніж механіка, але дешевше, ніж найдешевший автоматичний прилад. При цьому, потрібно розуміти, що в побуті тонометр напівавтомат набагато зручніше механічного і кілька менш зручний, ніж автоматичний.
- Мінімальний функціонал. Тонометри напівавтомати мають мінімальний функціонал. Як правило, вони обмежуються можливістю визначення самого АТ і показаннями пульсу, проте, у деяких виробників бувають і винятки, але про це ми поговоримо нижче.
Напівавтоматичний тонометр: його переваги
- Не потрібно використовувати стетоскоп при вимірюванні тиску. Це значно полегшує і спрощує сам визначення показань АТ: немає необхідності просити допомоги у кого-небудь. Також, тут немає залежності від хорошого слуху, оскільки, людині, який використовує стетоскоп не потрібно вслухатися в тони серця.
- Ціна напівавтоматичного тонометра нижче, ніж автомата.
- Простота у використанні. У напівавтоматичного тонометра немає додаткових функцій, які, наприклад, у літніх людей можуть викликати складності при налаштуванні і використанні апарату для вимірювання тиску.
- Великий термін гарантії. У більшості випадків виробники напівавтоматичних тонометрів надають своїм покупцям гарантію, яка значно перевершує гарантію механічних приладів і не поступається гарантійному строку автоматичних.
Тонометр напівавтомат Омрон: його переваги
Вище ми писали, що до недоліків напівавтоматичних апаратів для вимірювання артеріального тиску можна віднести їх обмежений функціонал в порівнянні з їх електронними аналогами, проте це залежить від фірми-виробника.
Тонометри напівавтомати японської компанії Омрон, яка є одним з лідерів ринку тонометрів в Україні, випускаються апарати, в базову комплектацію (наприклад, Omron S1) яких входить:
- визначення систолічного і діастолічного тиску;
- пульс;
- індикатор підвищеного тиску;
- вбудованих обсяг пам'яті на 14 вимірювань.
У трохи дорожчу модель ОМРОН (наприклад, Omron M1 Compact) входять ще й такі додаткові функції (крім перерахованих вище) як:
- індикатор аритмії
- і більший обсяг вбудованої пам'яті - 30 вимірювань.
Таким чином, ви бачите, що напівавтоматичні тонометри можуть бути дуже хорошими помічниками будинку і підходять для абсолютної більшості пацієнтів не залежно від віку. Вони знаходяться в ціновому діапазоні нижче середнього (наприклад, напівавтоматичні тонометри Омрон), що робить їх доступними для багатьох.
Будьте здорові! А ми Вам у цьому допоможемо!