.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Тонометр напівавтоматичний: його переваги і недоліки


Багато сказано і написано про автоматичних і механічних вимірі АТ, однак не завжди достатньо уваги приділяється таким приладам, як напівавтоматичний тонометр. А даремно. Напівавтоматичний тонометр є своєрідним компромісом між двома іншими видами тонометрів: він поєднує в собі переваги автоматичного і механічного приладів.

Тонометр напівавтомат: його недоліки

 1. Необхідність накачувати грушу. З цим боротися складно, на жаль. Для того, щоб скористатися таким приладом у людини повинна бути хоча б мінімальна сила в руці. Незважаючи на те, що більшість сучасних напівавтоматичних тонометрів, наприклад тонометр напівавтомат Омрон, накачується дуже і дуже легко, проте у дуже літніх людей з цим можуть виникнути певні складнощі. Виходом для них може бути тільки покупка приладу автомата або допомогу в процесі вимірювання артеріального тиску близьких людей.
 2. Ціна на напівавтоматичний тонометр вище, ніж на механічний аналог. Навіть найдешевший напівавтомат буде трохи дорожче за ціною, ніж механіка, але дешевше, ніж найдешевший автоматичний прилад. При цьому, потрібно розуміти, що в побуті тонометр напівавтомат набагато зручніше механічного і кілька менш зручний, ніж автоматичний.
 3. Мінімальний функціонал. Тонометри напівавтомати мають мінімальний функціонал. Як правило, вони обмежуються можливістю визначення самого АТ і показаннями пульсу, проте, у деяких виробників бувають і винятки, але про це ми поговоримо нижче.

Напівавтоматичний тонометр: його переваги

 1. Не потрібно використовувати стетоскоп при вимірюванні тиску. Це значно полегшує і спрощує сам визначення показань АТ: немає необхідності просити допомоги у кого-небудь. Також, тут немає залежності від хорошого слуху, оскільки, людині, який використовує стетоскоп не потрібно вслухатися в тони серця.
 2. Ціна напівавтоматичного тонометра нижче, ніж автомата.
 3. Простота у використанні. У напівавтоматичного тонометра немає додаткових функцій, які, наприклад, у літніх людей можуть викликати складності при налаштуванні і використанні апарату для вимірювання тиску.
 4. Великий термін гарантії. У більшості випадків виробники напівавтоматичних тонометрів надають своїм покупцям гарантію, яка значно перевершує гарантію механічних приладів і не поступається гарантійному строку автоматичних.

Тонометр напівавтомат Омрон: його переваги

Вище ми писали, що до недоліків напівавтоматичних апаратів для вимірювання артеріального тиску можна віднести їх обмежений функціонал в порівнянні з їх електронними аналогами, проте це залежить від фірми-виробника.

Тонометри напівавтомати японської компанії Омрон, яка є одним з лідерів ринку тонометрів в Україні, випускаються апарати, в базову комплектацію (наприклад, Omron S1) яких входить:

 • визначення систолічного і діастолічного тиску;
 • пульс;
 • індикатор підвищеного тиску;
 • вбудованих обсяг пам'яті на 14 вимірювань.

У трохи дорожчу модель ОМРОН (наприклад, Omron M1 Compact) входять ще й такі додаткові функції (крім перерахованих вище) як:
 • індикатор аритмії
 • і більший обсяг вбудованої пам'яті - 30 вимірювань.

Таким чином, ви бачите, що напівавтоматичні тонометри можуть бути дуже хорошими помічниками будинку і підходять для абсолютної більшості пацієнтів не залежно від віку. Вони знаходяться в ціновому діапазоні нижче середнього (наприклад, напівавтоматичні тонометри Омрон), що робить їх доступними для багатьох.

Будьте здорові! А ми Вам у цьому допоможемо!

Повернутися до списку