.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Наслідки інсульту. Відновлення після інсульту


Інсульт страшний не сам по собі, а своїми наслідками. Найчастіше він відбувається несподівано. Зрідка, за кілька днів або навіть тижнів до інсульту, можуть виникати такі його передумови як: запаморочення, головний біль, періодичне помутніння зору і т.п. Часто наслідком порушення мозкового кровообігу стає параліч кінцівок частини тіла (залежно від того, в якій частці мозку стався інсульт, розрізняють право і лівобічний інсульти). Тобто, якщо інсульт стався в лівій долі мозку, то відбувається параліч правої частини тіла і навпаки. Також наслідками інсульту можуть бути:

 • часткове або повне порушення функцій мови;
 • запаморочення;
 • порушення слуху чи зору;
 • втрата пам'яті;
 • смерть пацієнта.

Пам'ятайте, чим раніше хворому буде надана медична допомога, тим імовірніше максимальне відновлення функцій організму.

Втрата пам'яті є одним з найстрашніших наслідків інсульту. На жаль, в даному випадку допомогти хворому дуже і дуже складно.

Порушення слуху та зору, а також запаморочення, які може спостерігатися у пацієнтів, що перенесли інсульт частково піддається медикаментозному лікуванню. Вправи в даному випадку можуть бути спрямовані на тренування вестибулярного апарату, тренування слуху та/або очей.

Що ж стосується щодо паралічу при інсульті, то тут, як, втім, і в інших випадках, для відновлення всіх частково втрачених функцій організму необхідні підтримка і допомога близьких, а також старання і прагнення самого пацієнта до одужання.

Як відновити паралізовані після інсульту кінцівки?

 • Насамперед необхідно виконувати приписи доктора (прийом лікарських препаратів, фізіотерапевтичні процедури тощо).
 • Обов'язково стежте за тиском (в більшості випадків інсульт відбувається на фоні підвищеного тиску).
 • Масаж паралізованих кінцівок сприяє поліпшенню кровообігу. При цьому слід пам'ятати, що при підвищеному тонусі м'язів слід виконувати легке розтирання і погладжування, при зниженому - розминка.
 • Обов'язковим є виконання посильних фізичних вправ з метою уникнути контрактури (болів в суглобах і тугорухливості). Для початку, спробуйте зробити елементарну зарядку (підняти і опустити ручки вгору і вниз, і т.п.). Щоб було легше, фахівці рекомендують починати виконувати вправи здоровою рукою, а потім намагатися повторити їх паралізованою. Будьте готові, що з першого разу не все буде вдаватися!

Пам'ятайте, чим раніше ви почнете тренувати паралізовані кінцівки, тим більший успіх в процесі відновлення гарантований. Тривала бездіяльність м'язів призводить до їх ослаблення і загрожує атрофією.

 • Якщо хворий не може самостійно виконувати фізичні вправи, необхідно використовувати пасивну гімнастику. Що це означає? Це означає, що фізичні вправи виконуються зі сторонньою допомогою. Дивно, але навіть така фізична активність здатна не тільки не дати істотно ослабнути м'язам паралізованих кінцівок, але і сприяє відновленню втрачених функцій в головному мозку. Як це відбувається? Рух у кінцівках призводить до того, що від м'язів через нервові волокна поступають сигнали до головного мозку і незаймані інсультом нейрони активізуються і починають працювати замість загиблих.
 • З перебігом часу, коли втрачені функції будуть поступово відновлюватися, слід переходити до більш складних вправ: вчитися заново сидіти і ходити (якщо ці функції були частково втрачені). Спочатку це можна робити за допомогою спеціальних бортиків на ліжку, потім можна підключати використання ходунків і т.п.

Про відновлення мови після інсульту ми поговоримо в одній з наступних статей.

Будьте здорові! А ми вам у цьому допоможемо.

Повернутися до списку