.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Лікування ларингіту

05.08.2019 15:30:00

Важливо: самолікування може зашкодити вашому здоров'ю.


Ларингіт — це захворювання, яке розвивається в результаті запалення слизової оболонки гортані. Для ларингіту характерний сиплий голос, гавкаючий кашель. Бувають випадки, коли хворий на час позбавляється можливості говорити.

Причини ларингіту

У дитячому віці захворювання виникає в основному за респіраторної вірусної інфекції. В деяких випадках можна захворіти після вживання дуже холодної або гарячої рідини/їжі — це провокує пошкодження слизової оболонки. Нерідкі випадки, коли у дитини захворювання виникає з-за психологічного потрясіння.

До інших причин ларингіту варто віднести реакцію на алерген, в результаті якої гортань запалюється. У дорослому віці ларингіт часто з'являється з-за куріння або перенапруженням голосових зв'язок (професійна хвороба вчителів та вокалістів).

Інгялятор Россмакс

Особливості перебігу захворювання ларингіту у дітей та дорослих

З-за слабкого імунітету діти сприйнятливі до ГРВІ, тому часто спостерігаються випадки ларингіту. Вже в перші дні голос дитини стає сиплим, з'являється поверхневий кашель, дихання утруднюється. Дитина вередує, погіршується апетит, турбує біль у горлі, порушується сон. Під ранок дитина прокидається від приступів настирливого кашлю.


До 4-річного віку ларингіт може йти рука об руку з таким явищем, як круп (звуження гортані в результаті запалення або алергії). Цей синдром ускладнює дихання і призводить до задишки. Круп проявляється переважно вночі і раптово, коли організм з високою температурою вражає респіраторна інфекція. Круп зазвичай спостерігається в перші три доби захворювання.


У дорослому віці ларингіт має наступні симптоми:

  • складно або взагалі неможливо говорити, голос хрипкий;

  • першіння і сухість у горлі, уявне відчуття стороннього тіла в гортані;

  • поверхневий сухий кашель, який згодом переростає у вологий з мокротою.

Якщо не зволікати з лікуванням, від захворювання можна позбутися вже через 1-2 тижні.

Компресорний інгалятор

Лікування ларингіту

При діагностиці ларингіту призначають медикаментозне лікування, що включає антисептичні і протизапальні препарати для гортані. Основні сили спрямовані на усунення головної причини ларингіту – інфекції. При появі симптому крупа зазвичай призначаються антигістамінні препарати і глюкокортикоїдні гормони. Дозування засобів визначається індивідуально лікарем.

Повернутися до списку