0
0
0

Як правильно виміряти тиск?Показання АД надзвичайно важливі для визначення стану здоров'я людини. Стежити за своїм тиск потрібно не тільки гіпертонікам, але і відносно здоровим людям, оскільки наслідки гіпертонії дуже страшні.

 

Для початку давайте розберемося, що ж впливає на результати вимірювання тиску:

 

 1. умови вимірювання;
 2. положення пацієнта;
 3. правильне накладення манжети тонометра;
 4. розмір манжети;
 5. становище стетоскопа при вимірі (у разі вимірювання механічних тонометром);
 6. правильність нагнітання повітря в манжету і його стравлювання;
 7. повторні вимірювання та інтервали між ними.

 


1) Які ж повинні бути правильні умови вимірювання тиску?

 

 • Спокійна тиха обстановка: перед вимірюванням артеріального тиску не слід хвилюватися, вести емоційні бесіди, дивитися телепередачі, що викликають сильні емоції і т.п. Перед проведенням вимірювання бажано посидіти в тиші хвилин п'ять. Якщо не за довго до вимірювання ви піддавалися серйозним фізичним або емоційним навантаженням рекомендується відпочити хвилин 20-30, а після міряти тиск.
 • Комфортна температура: холод чи спека впливають на рівень АТ, тому перед виміром вам не повинно бути жарко або холодно;
 • Після останнього прийому їжі повинно пройти 1-2 години.
 • Перед вимірюванням слід спустошити сечовий міхур. Вимірювання при переповненому сечовому міхурі здатне спотворити тиск (як правило у бік його завищення) на 10-15 мм рт.ст.
 • За 30-40 хвилин до вимірювання не слід курити, пити каву і вживати алкогольні напої. Це може завищує тиск на 5-15 мм.рт.ст ..
 • Перед вимірюванням руку потрібно звільнити від одягу. Переконайтеся, що рука пацієнта ніде не пошкоджена. Надягати манжету тонометра на одяг не можна. Це здатне також спотворити результати вимірювань.
 • Під час вимірювання не слід говорити. Вібрації, одержувані під час розмови, також викривляють реальні показники тиску.

 

2) Не менш значуще для правильного вимірювання АТ є правильне положення пацієнта.

 

Вимірювати тиск можна в положеннях: лежачи і сидячи. При можливості, вимірювання бажано проводити сидячи, проте це не завжди можливо. Проводити вимірювання стоячи не можна. Давайте розглянемо правила вимірювання тиску в двох основних положеннях: сидячи і лежачи.

 

2.1 Вимірювання тиску в положенні «сидячи»:

 

 • Необхідно сісти на стілець, випрямитися і облокотиться на спинку стільця. Якщо вимірювання проводиться без опори, то результати можуть бути викревлені на 5-10 мм рт.ст.
 • Рука пацієнта нерухомо розміщується на столі. Висота столу повинна дозволяти середині манжети розташовувалася на рівні серця (приблизно на рівні четвертого ребра). Відсутність опори для руки здатне завищувати тиск на 8-12 мм рт.ст.
 • Не слід схрещувати ноги. Ступні повинні стояти на підлозі.

 

 

2.2. Вимірювання тиску в положенні «лежачи»:

 

 • Пацієнт вкладається на спину на тверду рівну поверхню.
 • Рука пацієнта не повинна звисати або перебувати значно вище рівня тіла.
 • Манжета тонометра не повинна лежати на ліжку.
 • Ноги пацієнта повинні лежати рівно (не схрещуються).

 

2.3 Особливу увагу слід приділити замірами тиску зап'ястним тонометром.

Так, для точного вимірювання зап'ястний монітор потрібно помістити на рівні серця. Для визначення потрібного положення:

 

 • Покладіть руку на груди так, щоб кінчики пальців знаходилися під ключицею.
 • Для отримання точних показань руку слід утримувати в такому положенні.

 

3) Правильність накладення манжети:

 

 • Манжету слід розташовувати на кілька сантиметрів вище ліктьової ями.
 • Середина балона манжети повинна знаходитися точно над плечовою артерією (невідповідність може спотворити результати вимірювання).
 • Щільність накладення манжети повинна бути такою, щоб між манжетою і поверхнею плеча проходив палець.

 

4) Для отримання коректних результатів вимірювання дуже важливо вибрати правильний розмір манжети.

 

 • Манжета тонометра не повинна бути дуже маленькою або великою, оскільки це може завищувати результати вимірювання. А також:
 • Довжина камери повинна охоплювати не менше 40% окружності плеча і 80% його довжини.

 

5) При вимірюванні тиску автоматичним тонометром, тонометром полуавтоматом або зап'ястним тонометром стетоскоп не використовується

 При використанні механічного тонометра, помістіть головку стетоскопа в ліктьову яму в місце максимальної пульсації. Стетоскоп не повинен торкатися одягу, гумових трубочок, манжети і іншого.

 

6) Автоматичні тонометри самостійно нагнітають повітря в манжету до необхідного рівня. 

 Напівавтомати і механічні тонометри потрібно накачувати самостійно. Нагнітайте в манжету повітря на 30 см рт.ст. більше, ніж були останні показники вашого АД. Тонометр напівавтомат самостійно підбурює повітря з манжети з потрібною швидкістю. Швидкість відведення повітря в механічному тонометрі повинна становити 2-3 см рт.ст. в секунду.

 

7) Правильно вимірювати тиск 1 раз за кілька годин. Однак, буваю випадки, коли необхідно заміряти тиск кілька разів протягом короткого проміжку часу. Так:

 

 

 

 

 • При необхідності повторні вимірювання проводяться з мінімальним інтервалом в 5 хвилин.
 • Вимірювання рекомендується проводити на тій руці, на якій показання найчастіше вище.

 

Супутні товари

Тонометр автоматичний Paramed Indicator-X с голосовим супроводом

Тонометр автоматичний Paramed Indicator-X с голосовим супроводом

Paramed Indicator-X - це автоматичний тонометр із голосовим супроводом українською мовою. Модель проста у використанні, має усі базові функції. Оснащена великим екраном, збільшеною манжетою та USB typ..

1 584.00грн.

Тонометр автоматичний Paramed One-X

Тонометр автоматичний Paramed One-X

Paramed One-X - це базовий автоматичний тонометр. Модель проста у використанні, має усі базові функції. Оснащена великим екраном, універсальною манжетою та USB type-c портом. Офіційна гарантія від ..

1 023.00грн.

Тонометр на зап'ястя Paramed WR-X

Тонометр на зап'ястя Paramed WR-X

Paramed WR-X - компактний зап'ястний автоматичний тонометр з великим екраном для тих, хто веде активний спосіб життя. Офіційна гарантія від виробника – 5 років.   Важливі особливості: &..

980.00грн.

Тонометр автоматичний Paramed Expert-X з блоком живлення

Тонометр автоматичний Paramed Expert-X з блоком живлення

Paramed Expert-X - це універсальний автоматичний тонометр. Модель проста у використанні, має усі базові функції. Оснащена великим екраном, збільшеною манжетою та USB type-c портом. Офіційна гаранті..

1 230.00грн.