.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Як вибрати глюкометр

12.08.2019 15:31:00

Життя діабетиків стала набагато легше і комфортніше з появою глюкометрів. Кожна людина може самостійно виміряти рівень глюкози в крові за допомогою простого апарату. Але як вибрати оптимальну модель серед всіх пропозицій? Дамо відповіді в цій статті. 

Типи глюкометрів


Апарати для вимірювання глюкози бувають трьох видів:
 • електрохімічні;
 • біосенсорні;
 • фотометричні.


Кожен тип приладу працює так, що для визначення рівня цукру в крові необхідний забір крові через прокол. Тим не менш, є ряд відмінностей у характері їх функціонування та способу використання.

Фотометричні глюкометри


Одні з перших портативних апаратів. Хоча ці моделі давно вважаються застарілими, деякі досі не зняті з виробництва.
Фотометричні прилади визначають глікемію за допомогою зміни кольору тест-смужки, на яку впливає глюкоза. Оптична система вивчає отриману інформацію і виводить результати вимірювання на дисплей. Тубус з тест-смужками має шкалу, завдяки якій можна візуально оцінити отримані результати.

Плюси:

 • компактні;
 • зручно використовувати.

Мінуси:

 • крихкість оптичної системи, за якої потрібен особливий догляд;
 • неточність результатів, спотворених під впливом температури, освітлення та інших факторів.

Апарати фотометричного типу не підходять:

 • людям з поганим зору (незручно візуально оцінювати результати);
 • мандрівникам або людям, які ведуть активний спосіб життя (крихкий прилад може розбитися при транспортуванні.

Біосенсорні прилади


Для роботи апарату теж потрібні тест-смужки. У випадку з биосенсорными глюкометрами крапля крові наноситься безпосередньо на тест-смужку і всмоктується автоматично. В результаті хімічних реакцій відбувається електричний імпульс, який реєструється апаратом.

Плюси:

 • більш точні результати з мінімальним впливом сторонніх факторів;
 • надійність;
 • зручність у використанні;
 • немає необхідності чищення;
 • підходить людям будь-якого віку.


Електрохімічні глюкометри

Діагностика відбувається двома методами:

 • Амперометрия — проводить аналіз на основі вимірювань величини струму, який виникає під час реакції спеціальних компонентів тест-смужки з глюкозою. У більшості випадків застосовується в поліклініках.
 • Кулонометрія — вважає загальний заряд електронів при відповідній хімічної реакції. Вимагає забору зовсім невеликої кількості крові, що важливо для літніх людей, дітей.

Обидва методи відрізняються високою точністю.

Калібрування глюкометру


Апарати калібруються по цільної капілярної крові чи плазмі.

Пристрої фотометричного типу працюють тільки за першим принципом, електрохімічні — по обом. Найчастіше використовується калібрування по плазмі — це більш надійний спосіб. 

При виборі відповідного типу калібрування вам допоможе лікар. Якщо ви обираєте новий апарат для літньої людини, калібрування повинна відповідати тій, що була на його старому глюкометрі (йому буде звичніше).

Важливо: показник глікемії при перерахунку на плазму вище приблизно на 10-15%. Для перерахунку показника на стандартну шкалу ммоль/л потрібно поділити результат на 1,1-1,15 (відняти 10-15%).

Наприклад, модель Contour plus ONE калібрується по плазмі крові. Цей апарат інтегрується зі смартфоном (новітня технологія серед глюкометрів) і відображає всі отримані дані в спеціальному додатку. Вам не потрібно вести нотатки і робити розрахунки самостійно — все це робить програма аналізу, що надає прості, детальні звіти про динаміку зміни цукру в крові.

contour plus функциональонсть.jpg

Базова і другорядна функціональність

 • Кодування.
Всі партії тест-смужок мають унікальний код. Для деяких приладів код потрібно вводити самостійно або з допомогою спеціального чіпа з комплекту. Є пристрої з автокодированием, що набагато зручніше.
 • Відображення результатів вимірів.
Всі портативні апарати мають дисплей, на який виводиться дані з результатами аналізу. Одиниця виміру — ммоль/л. Набагато зручніше моделі з великим дисплеєм, на якому великі цифри.
 • Час вимірювання.
З моменту забору крові до виведення показника на екран проходить від 5 секунд до 1 хвилини. У сучасних моделях період очікування зведений до мінімуму.
 • Пам'ять.
Для контролю діабету важливо аналізувати зміни рівня глюкози за тривалий період. Тому багато пристроїв "запам'ятовують" певну кількість замірів (зазвичай 100-300 останніх результатів). Найсучасніші прилади утримують понад 300 результатів, навіть розраховують середній показник за певний період часу (наприклад, модель Contour plus ONE). 
 • Статистика.
Сучасні прилади можуть виводити середній показник результатів через 1, 7, 14, 30, 60 або 90 днів в залежності від моделі. Завдяки цим даним діабетик і його лікуючий лікар може побачити більш повну картину про протікання хвороби і скласти ефективний план лікування.
 • Голосове сповіщення.
Якщо діабетик має поганий зір або зовсім його позбавлений, звукові повідомлення — обов'язкова функція. Прилад озвучує порядок дій голосовими командами, а після вимірювання промовляє результати аналізу.
 • Елементи живлення і тривалість роботи.
Більшість сучасних приладів можуть провести до 1000 вимірювань, але є моделі з більшою тривалістю "життя". Багато залежить від батарейок і акумуляторів, що перезаряджаються.

Можливі додаткові функції: 
 • підключення до комп'ютера або смартфону (Contour plus ONE і додаток Contour Diabetes для iOS і Android)
 • вимірювання концентрації кетонових тіл;
 • можливість робити позначки про те, коли зроблений завмер — до їжі або після (Contour plus ONE — можливість робити позначки про фізичної активності та прийнятих препаратах);
 • таймер із звуковим нагадуванням з установкою на час наступного вимірювання;
 • забір крові не тільки з пальця, але і інших частин тіла.
тест смужки для глюкометра Контур Плюс

Комплектація


Глюкометр — це апарат, чия робота неможлива без додаткових аксесуарів. Деякі входять в комплект і використовуються багаторазово, інші ж є витратним матеріалом. 
Набір тест-смужок зазвичай складається з 10-25 штук. Одна смужка використовується для однієї процедури, саме на ній відбувається та сама хімічна реакція. При виборі тест-смужок потрібно орієнтуватися на ціну і термін придатності. Важливо враховувати, що деякі виробники постачають свою продукцію в аптеки нерегулярно. Діабетикам 1-го типу, які користуються приладом кілька разів в день, потрібні тест-смужки, відповідні до їх моделі.
Прокалыватель пальця — ланцетний пристрій, з допомогою якого забір крові відбувається швидко і безболісно. Це дуже важливо, особливо якщо глюкометр необхідний дитині або чутливій людині. Зовні пристрій схоже на звичайну ручку. Для зручності сучасні прокалыватели мають функцію автоматичного видалення ланцета і регулювання глибини проколювання. 
Ланцети — витратний матеріал. Являють собою спеціальні тонкі голки, які зберігаються в окремих стерильних ковпачках. Їх можна підібрати під товщину шкіри людини (більш тонкі і короткі для дітей, довгі — для літніх з огрубілою шкірою). 

Глюкометр Контр Плюс - вимірювання глюкози в крові

Кому призначений глюкометр?

 • Пенсіонер.

Людям похилого віку набагато зручніше використовувати великі апарати з великим дисплеєм і міцним корпусом. На дисплеї повинні бути великі цифри, на приладі — мінімальну кількість кнопок. Якщо у людини поганий зір, краще вибрати пристрій зі звуковим супроводом.
 • Школяр або студент.
Віддавайте перевагу компактним моделям з сучасним дизайном. Також дитині легше користуватися апаратом, який для аналізу вимагає мінімальної кількості крові (методика кулонометричного глюкометри).
 • Спортсмен, мандрівник, активна людина. 
Підійдуть мініатюрні прилади, які зручно носити з собою. Краще пристрої, які не бояться падінь, перепаду температур. Корисна функція — визначення концентрації кетонів. 

Вибирайте з розумом! Нехай сучасні технології допоможуть вам і вашим близьким взяти діабет під контроль. Правильний глюкометр — це комфортне життя для кожного.

Глюкометр Контр Плюс

Повернутися до списку