Інфекційне загострення астми та ХОЗЛ
01.08.2019 15:29:00

Важливо: самолікування може нашкодити вашому здоров'ю.
Хронічні обструктивні захворювання легень (ХОЗЛ) вражають людину через генетичної схильності або під впливом повсякденних чинників: вірусні інфекції, тютюнопаління, загрязненній повітря і т.д.
Бронхіальна астма - захворювання нижніх дихальних шляхів, що виникає в результаті алергічного запалення. На розвиток хвороби впливає генетична схильність у вигляді ярковираженной алергії.

Захворювання схожі у своїх ознаках:
- напади кашлю (сухого або мокрого);
- утруднене дихання, періодичні напади задухи (особливо при фізичному навантаженні або при вдиханні диму, пилу і т.д.);
- слабкість, низька працездатність;
- часта захворюваність респіраторними вірусами.
Особливості протікання захворювань
Захворювання протікають довго, поступово прогресуючи і змінюючи періоди загострення і ремісії. Одна з форм ХОЗЛ - хронічна - розвивається в організмі ще до прояву перших симптомів. Поступово стан хворого погіршується через необоротних змін в легенях. Захворювання може розвиватися в двох напрямах: емфізематозному або бронхітіческіе. Лікування ХОЗЛ направлене в основному на усунення дисфункцій, які послужили причиною прояви захворювання (запалення і бронхоспазм).
Лікування бронхіальної астми може бути більш ефективно. Якщо БА виявлено в дитинстві, до підліткового віку базові симптоми можуть бути нейтралізовані під постійним наглядом лікаря. При виборі правильної стратегії лікування хвороба затихає, а стан ремісії може тривати кілька років.

Хронічна форма і загострення
- Коли захворювання має хронічну природу, воно супроводжується більш серйозними симптомами:
- регулярні напади задухи;
- сильний кашель і виділення мокротиння;
- постійні напади задишки;
- ціаноз, швидка стомлюваність, почастішання ЧДД і ЧСС;
- свистяче дихання і хрипи в грудях;
- висока температура.
Загострення патологій настає через вплив всіляких чинників, в тому числі інфікування мікроорганізмами або респіраторними вірусами. У разі ХОЗЛ переважає загострення бактеріальної етіології, а в разі астми - вірусної. У дитячому віці загострення БА проявляється частіше, так як імунна система знаходиться в стадії формування і більш вразлива.