.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Діабет 1 типу

23.10.2019 15:22:00

Про діабеті чув кожен, але мало хто толком розбирається в особливостях цього поширеного захворювання. Ще менше людей знає, що є три форми діабету: гестаційний, діабет першого і другого типу. Ви напевно чули уривки інформації, з яких запам'ятали основні терміни: цукор у крові, інсулін і, наприклад, гіперглікемія. У цій статті ми розкладемо по поличках діабет 1 типу, щоб ви могли краще зрозуміти людей, які страждають від цієї недуги. Причини і симптоми захворювання повинен знати кожен чоловік! Це важливо для своєчасної діагностики та профілактики діабету. 

У нашому організмі відбуваються сотні біохімічних процесів одночасно. Діабет безпосередньо пов'язаний з рівнем цукру в крові і виробленням інсуліну. Захворювання виникає, коли організм більше не може контролювати кількість інсуліну і, відповідно, глюкози.

Причина діабету першого типу

Шлунок переробляє їжу і розщеплює її на окремі елементи. Глюкоза, яку організм отримує з їжі, необхідна йому для енергії і підтримки життєво важливих процесів. Цукор (глюкоза) проходить довгий шлях від кишечника в кожну клітинку тіла. Щоб цукру не надходило занадто багато або мало, підшлункова залоза виробляє інсулін — фермент, який контролює рівень глюкози в крові. Захворювання викликане руйнуванням клітин підшлункової залози, у результаті чого вона не може виконувати свої функції в повній мірі. Якщо підшлункова виробляє недостатньо інсуліну, лікарі діагностують діабет першого типу.


Профілактика діабету першого типу

Стрес, ожиріння, пасивний спосіб життя — головні причини захворювання. Щоб не допустити розвиток діабету, важливо регулярно займатися фізичними вправами. Здорове харчування — ще один значущий фактор. Але навіть фізично здорова людина може потрапити у зону ризику. На жаль, генетична схильність відіграє не менш важливу роль. 

Глюкометр Контр Плюс - вимірювання глюкози в крові

Контроль захворювання

Незважаючи на неможливість повного зцілення, діабет 1 форми можна і потрібно лікувати. Тисячі діабетиків по всьому світу справляються з цією недугою і ведуть активний спосіб життя. Щоб рівень цукру не зростав до критичної позначки, хворому необхідні регулярні ін'єкції інсуліну. 


Рівень глюкози у діабетика змінюється зовсім не так, як у здорової людини. Він різко підвищується через з'їденої їжі, знижується після фізичного навантаження. Регулярний контроль рівня глюкози дозволяє розрахувати потрібну дозування інсуліну, скорегувати свій раціон і вчасно звернутися до лікаря. Контроль глікемії здійснюється за допомогою спеціального пристрою — глюкометра. 

Глюкометр — це простий прилад для домашнього використання. Людина може брати аналіз крові самостійно, не докладаючи особливих зусиль. Спеціальний "пістолет" з голкою робить микропрокол, а потім крапля наноситься на тест-смужку в глюкометрі. Апарат зчитує хімічну реакцію і виводить результат на екран. 

Усереднена загальноприйнята норма цукру в крові: 4-7 ммоль/л. натщесерце і 5-9 ммоль/л через 90 хвилин після прийому їжі. 

Використання глюкометра — невід'ємна частина життя діабетика. Він повинен розуміти свій організм і контролювати, які процеси в ньому відбуваються. Сучасні апарати набагато спростили цей щоденний ритуал. Так, наприклад, Contour Plus One — яскравий приклад точного і зручного глюкометра.

Нижче ми розглянемо, чим відрізняється гіпоглікемія (низький рівень цукру) від гіперглікемії (дуже високий). 

тест смужки для глюкометра Контур Плюс

Що таке гіпоглікемія?

У медицині гіпоглікемія означає стан, під час якого рівень глюкози падає до позначки нижче 4 ммоль/л. Причинами цього процесу можуть стати:


  • занадто велика доза інсуліну, що вводиться через ін'єкцію;

  • пропуск прийому їжі;

  • мало вуглеводів у раціоні;

  • надмірна або позапланова фізична активність;

  • вживання наркотичних речовин.


Що таке гіперглікемія?

 Гіперглікемія - це стан, при якому глюкоза перевищує норму в 7 ммоль / л Основні причини різкого стрибка цукру:


  •  занадто маленька доза інсуліну;

  • надмірна кількість вуглеводів в раціоні;

  • незвично низька фізична активність;

  • стресовий стан;

  • алкоголь.

Глюкометр Контр Плюс

Діагностика захворювання

Перші почуття після діагностики діабету - це розгубленість або навіть шок.  Абсолютно нормально відчувати страх за власне здоров'я або стан своїх близьких.  Головне, розуміти, що це далеко не рідкість.  10% всіх діабетиків страждають від 1 форми захворювання.  У світі таких людей нараховується тисячі!

Ця форма захворювання характерна тим, що може проявитися в будь-якому віці.  Найчастіше 1 тип виявляють в дитинстві, від чого його некоректно називають "юнацьким".  Ще одна особливість - необхідність постійних ін'єкцій інсуліну (що не завжди є обов'язковим у разі 2 типу).

Захворювання проявляється досить різко, симптоми проявляються протягом декількох днів.  Прискорене сечовипускання, сухість у роті, постійна спрага - це перші ознаки.  При прояві симптомів необхідно відразу ж звернутися лікаря і здати необхідні аналізи сечі і крові.  Результати аналізів нададуть лікаря точну картину, виходячи з якої він зможе поставити діагноз.  Чим раніше буде поставлений діагноз, тим більше шансів позбутися симптомів недуги.

Повернутися до списку