.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Дієта при діабеті 1 типу

20.01.2020 17:05:00

Конкретної програми харчування при діабеті першого типу не існує. Дієтологи стверджують, що харчування при даному захворюванні має ґрунтуватися на традиційних принципах збалансованого раціону. Основний акцент роблять на гармонії білків, жирів і вуглеводів.

Кожен діабетик з часом самостійно визначає, які продукти слід виключити з раціону. Якась їжа сильно підвищує рівень цукру, інша ж впливає тільки у великих обсягах. Допустима кількість з'їдених продуктів за день — це суто індивідуальний розрахунок.

Глюкометр Контр Плюс - вимірювання глюкози в крові

Діабет першого типу передбачає щоденний підрахунок вуглеводів. Це необхідно при базально-болюсному режимі, який передбачає коригування доз інсуліну в залежності від з'їденого. Нижче ми наведемо деякі тонкощі підрахунку вуглеводів.

Рекомендації щодо коригування раціону при діабеті 1 типу:
  • Мінімізуйте вживання фруктового соку або інших солодких напоїв. Навіть кілька ковтків можуть викликати різкий стрибок рівня цукру в крові.
  • Не можна повністю виключати вуглеводи — вони необхідні для підтримки балансу. При нестачі вуглеводів чергова доза інсуліну може спричинити гіпоглікемію.
  • Робіть акцент на продуктах з високим вмістом клітковини. Овочі забезпечать вас необхідною енергією і доставлять в організм живильні речовини.
  • Мінімізуйте вживання шкідливого фаст-фуду і напівфабрикатів.

Вуглеводи при діабеті першого типу

Вуглеводи — не ворог діабетика, адже саме вони забезпечують наш організм енергією. Вуглеводи перетворюються в глюкозу, а потім споживаються клітинами всього організму. Здорова підшлункова залоза виробляє інсулін, який допомагає клітинам поглинати глюкозу. Якщо орган на це більше не здатний, доводиться використовувати штучний інсулін. При цьому вуглеводи можна і потрібно споживати, просто в нормованому кількості. Денна норма продуктів з високим вмістом вуглеводів залежить від статі, віку, ваги людини. Також впливає інтенсивність і тривалість фізичного навантаження.

Глюкометр Контр Плюс

Дієта на основі мінімального споживання вуглеводів

Діабетики помітили, що продукти з низьким глікемічним індексом дозволять уникнути різкого стрибка цукру після їжі. Вся справа в тому, що їжа з низьким ГІ засвоюється не так швидко.

Як рахувати вуглеводи

Щоденний підрахунок вуглеводів став невід'ємною частиною життя багатьох діабетиків. Метод визнаний досить ефективним, а при належній увазі дозволяє успішно справлятися з негативними сторонами діабету. Знаючи точну кількість споживаних вуглеводів, людина може розрахувати необхідну дозу інсуліну. Це забезпечує певну свободу в плані раціону, якщо ви дотримуєтеся базально-болюсного режиму. Наприклад, якщо дозволите собі щось солодке, досить порахувати вуглеводи і ввести відповідну дозу інсуліну. При базально-болюсному режимі ін'єкції проводяться ситуативно за принципом дії підшлункової залози.

Повернутися до списку