.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Дієта і фізичне навантаження при діабеті

11.05.2020 11:15:00

Завдання кожного діабетика - ретельно стежити за своїм харчуванням і вести активний спосіб життя.  Під активністю ми розуміємо фізичні навантаження, які підтримують організм в тонусі і сприяють нормалізації рівня цукру.  Дієта, в свою чергу, не повинна бути виснажливої.  Здорове повноцінне харчування - це збалансований раціон з набором всіх необхідних елементів.  Не потрібно сприймати дієту і фізичні навантаження як повинність.  Нові звички і пророблений режим при правильному ставленні принесуть вам тільки користь і задоволення.
 Уточнимо: дієта при діабеті не спрямована на швидке зниження ваги, а фізичні навантаження - на прокачку всіх груп м'язів в тренажерному залі.  Навіть здоровій людині не потрібно зі шкіри геть лізти, щоб вести здоровий спосіб життя.  Для цього досить невеликих зусиль.  Перший крок на шляху до психологічного та фізичного здоров'я - це здатність прийняти зміни та зробити їх звичними.  Регулярність і планування при цьому набагато важливіше інтенсивності тренувань і строгості дієти.

Тест смужки Контур Плюс - Contour Plus.png

Раціон

 Вперше діагностований діабет завжди викликає розгубленість.  Людині складно зрозуміти, як організувати своє харчування.  Відразу спростуємо поширений міф: дієта при діабеті не укладається лише у відмові від солодкого.  Діабетикам не обов'язково повністю виключати ті або інші продукти, досить обмежити їх споживання.

 Кожен організм унікальний, тому дієта розробляється для кожного індивідуально.  Крім рекомендацій лікаря, потрібно самому визначати, як ті чи інші продукти впливають на ваш організм.  Збалансування харчування - це контроль не тільки рівня цукру, але і холестерину.  Крім того, правильний раціон значно знижує ризик розвитку ускладнень при діабеті.

 Єдиної спеціальної дієти для діабетиків не існує.  Однак , є багато наукової інформації про те, як ті чи інші продукти впливають на рівень глюкози в крові.  Виходячи з цих даних можна скласти свій раціон.

глюкометр Контур плюс Уан - Contour plus ONE.png

Базові принципи складання програми харчування


 Будь-який продукт харчування складається з трьох компонентів: білки, жири і вуглеводи.  Останні впливають на рівень цукру в крові найбільше.  Саме вуглеводи, потрапляючи в організм, перетворюються в глюкозу, яка живить всі клітини тіла.  Через порушення роботи підшлункової організм діабетика не може постачати глюкозу в клітини, через що вона накопичується в кровотоці.  Стрибок цукру відбувається, як правило, через 15 хвилин після прийому їжі.  В цей час має бути достатньо інсуліну, щоб глюкоза переробилася.

 Кількість з'їденого за день має бути пропорційно дозуванні інсуліну.  Тому багато діабетики вважають вуглеводи, змінюючи дозу в залежності від їх числа.

 •  Продукти з високим вмістом вуглеводів:
 •  хлібобулочні вироби, пластівці, крекери, рис, паста і крупи;
 •  деякі овочі, такі як картопля, горох, квасоля і кукурудза;
 •  фрукти і соки;
 •  всілякі солодощі;
 •  молоко і йогурт.

 Таким чином, головний принцип дієти діабетика - зменшення кількості споживаних вуглеводів.  Це не означає, що від цих продуктів потрібно відмовитися.  Просто їх споживання повинне бути строго регульованим.


Глюкометр Контр Плюс

Фізична активність

Якщо вам вперше діагностували діабет, не переживайте, що доведеться зайнятися спортом або піти в спортзал. Фізичні навантаження повинні бути помірними і приносити користь. а не шкоду. З іншого боку, якщо ви звикли до спорту — не обов'язково від нього відмовлятися. Просто тепер навантаження повинні бути регулярними, запланованими і приблизно однаковими по інтенсивності. Щоб визначити свою норму, почніть з малого: прогулянки, зарядка, плавання. Поступово збільшуйте навантаження, паралельно проводячи виміри цукру. 

Фізичні навантаження дуже корисні при діабеті. Ефект від збалансованих тренувань завжди радує: 

 • підвищення чутливості до інсуліну;
 • нормалізація кровообігу;
 • зниження рівня глюкози;
 • боротьба із зайвою вагою;
 • підвищення стресостійкості;
 • зниження артеріального тиску.
Дослідження показали, що при регулярних фізичних навантаженнях ризик розвитку діабету другого типу знижується на 50% . Хоча б 30 хвилин активності середньої інтенсивності також зменшує ризик виникнення наступних хвороб:
 • Ризик захворювань серцево-судинної системи, у тому числі інсульту, зменшується на 35%.
 • Онкологічні захворювання: ризик раку грудей знижується на 20%, кишечнику — на 50%.
 • На 30% менше ризик депресії. Спорт викликає активну вироблення ендорфінів, тому людина відчуває себе більш розслабленим і щасливим.
Під час будь-якої фізичної навантаження ви повинні бути готові до непередбачуваних обставин. Якщо цукор різко впаде — випийте солодкий напій або з'їжте снек з високим вмістом вуглеводів. Якщо ви займаєтеся в групі, попередьте тренера або компаньйонів про своєму захворюванні.

Повернутися до списку