Діагностований діабет першого типу
05.03.2020 16:20:00

Якщо вас або вашого близької людини нещодавно приголомшила новиною про діабеті 1 типу, не впадайте у відчай. Тисячі людей пройшли той же шлях, що належить вам. Діагноз, звісно, вплине на ваше життя. Зміна режиму, нова дієта, фізичні обмеження — все це збиває з пантелику. Але коли ви детальніше вивчіть інформацію про те, що таке діабет першого типу, ваші страхи відступлять. Досвід мільйонів людей і сучасні досягнення медицини дозволяють діабетикам впорається з усіма труднощами.
Ваш головний ворог зараз — це страх перед невідомістю. Озброїтеся необхідною інформацією, щоб швидко освоїтися в новій ролі. Чим більше ви дізнаєтеся, тим менше будете переживати з приводу негативної сторони захворювання. Ускладнень можна уникнути тільки при грамотному плануванні та самоконтроль. З часом ви навчитеся розуміти свій організм і заведете кілька корисних звичок.
Причини діабету першого типу
Як же виникає діабет першого типу? Точної відповіді на це немає, адже на розвиток хвороби впливає безліч факторів. Найголовніше — причиною точно не може виступати надмірна любов до солодкого. Основні причини діабету 1 типу: генетична схильність або спадковість. Тут ви нічого не можете зробити — забудьте про самобичування і почуття провини.
Адаптаційний період
Шокуюча новина спочатку виводить з рівноваги. Потім настає прийняття і адаптація. У кого-то звикання займає всього кілька тижнів, у інших же затягується на роки. Кожен по-різному реагує на новий статус, на що впливає безліч факторів: вік, характер людини, життєві обставини. Якщо вам здається, що хвороба наздогнала вас не вчасно — пам'ятаєте, що таке ніколи не буває "вчасно".Для початку діабетикові потрібно зрозуміти, які чинники тепер сильно впливають на його повсякденне життя. Ми розповімо вам про те, на що звернути увагу при розробці режиму і як вести себе в тих чи інших ситуаціях.
Самоконтроль
Контроль діабету першого типу - це завдання, перш за все, самого хворого. Коли ви досить звикнете до нової ролі, візьміться за детальне опрацювання свого режиму. Для стану здоров'я при діабеті сюрпризи і позапланові події - завжди великий ризик. Тут немає місця недбалості і ліні. Чим краще ви дотримуєтеся розпорядок дня, тим менше ризик ускладнень.Діабет вносить правки в життя людини, але вони не настільки критичні. як може здатися. Нижче ми докладно розповімо про повсякденні турботи діабетика.

Контроль рівня цукру в крові
Цей пункт включає щоденні ін'єкції інсуліну. Якщо ви боїтеся уколів, доведеться пересилити себе - відмова від штучного інсуліну загрожує наслідками. Перший час буде некомфортно від постійних ін'єкцій, але з часом кожен діабетик звикає.Моніторинг глюкози
Регулярний моніторинг рівня глюкози — невід'ємна частина життя при діабеті. На щастя, зараз є зручні прилади для домашнього використання, за допомогою яких можна швидко перевірити свій стан. Для цього вам знадобиться тільки глюкометр, тест-смужки та ланцети (голки). Проколювання пальця, який здійснюється спеціальною ручкою-пістолетом, зовсім не викликає дискомфорт. Тест-смужка наповнюється краплею крові, яку аналізує апарат. Все просто! Один з найбільш точних глюкометрів сучасності — модель Contour Plus One (швейцарська розробка).
Харчування
Правильне харчування — важлива частина життя при діабеті. Грамотно підібраний раціон дозволить людині почувати себе впевнено і уникнути небезпечних ускладнень. ЗСЖ — це гарантія гарного самопочуття при захворюванні.При діабеті необхідно прагнути до більш низького рівня HbA1C, який показує вміст глюкози в крові за тривалий період. Діабетики помітили, що знизити цей показник допомагає дієта, заснована на їжі з низьким ГІ (глікемічним індексом). При вживанні продуктів з низьким ГІ цукор, що надійшов в організм, не так швидко надходить у кров. Це означає, що не потрібно турбуватися про різкий стрибок цукру і можливе нападі гіперглікемії.
При діабеті лікарі рекомендують робити упор на клітковині і зменшити кількість з'їдених жирів, зокрема насичених. Також є варіанти дієти з підрахунком вуглеводів, при якій кількість з'їденого зіставляється з фізичними навантаженнями та дозуванням інсуліну.
Кожен організм унікальний, тому дієта повинна розроблятися урахуванням індивідуальних особливостей людини. Зрозуміти реакцію організму на ті чи інші продукти допоможуть регулярні перевірки рівня цукру в крові. Використовуйте глюкометр до і після їжі, ведіть щоденник і обов'язково робіть нотатки про своє самопочуття.
Фізичні навантаження
Якщо людина не уявляє життя без спорту, діабет — не привід від нього відмовлятися. Кожен діабетик визначає свій рівень допустимої фізичної активності, що позитивно позначається на його здоров'ї. Більш того, навантаження вкрай важливі для контролю глюкози — саме вони допомагають уникнути гіперглікемії. Також фізкультура покращує кровообіг, зменшуючи ризик серцево-судинних захворювань. Нормовані навантаження підтримують організм в тонусі і позбавляють від зайвих кілограмів, що важливо для більшості діабетиків.Фізична активність повинна бути строго нормована. Якщо вам тільки що діагностували хворобу, краще почніть з малого, наприклад, плавання або щоденних прогулянок. Ви повинні знайти баланс між вуглеводами (підвищують рівень цукру) і спортом (знижувальним його). Також потрібно коригувати дозу інсуліну, якщо фізична активність буде більше/менше запланованої.
Алкоголь
Для тих, хто тільки-тільки отримав статус "діабет першого типу", складно звикнутися з думкою про нові обмеження. Вживання алкоголю — один з найпопулярніших питань в перший час. Щоб відповісти на нього, спочатку дамо інформацію про вплив алкоголю на організм діабетика.Багато напої з алкоголем містять багато цукру, тому їх нераціональне вживання може бути небезпечним. Якщо ви все-таки хочете побалувати себе, збільште попередню дозу інсуліну, щоб уникнути гіперглікемії.
Вам варто знати, що алкоголь також може призвести до різкого падіння рівня цукру в крові. Це часто трапляється в нічний час, через кілька годин після вживання напою. Небезпека стану полягає в тому, що уві сні ви не зможете вчасно зреагувати на приступ. Тому, якщо ви все-таки зважитеся випити, плануйте свій раціон і дозування ін'єкцій завчасно. Перед відходом до сну двічі перевірте рівень цукру (з інтервалом в годину), щоб побачити тенденцію.
Гіпоглікемія
Коли людина вперше стикається з гіпоглікемією, його часто охоплює паніка. Як відомо, цей стан викликано різким падінням рівня цукру в крові. Але не варто бояться наступних випадків! Вивчіть інформацію про симптоми і методи боротьби з нападом — це допоможе швидко взяти ситуацію під контроль. Всі рідні, близькі і навіть колеги діабетика теж повинні бути поінформовані, щоб у випадку прояву симптомів надати першу допомогу.Основні симптоми гіпоглікемії: слабкість, відчуття голоду, пітливість, нервозність. Далі можуть проявитися такі ознаки: запаморочення, сплутаність свідомості, невиразна мова. У разі гіпоглікемії важливо відразу ж повернути рівень цукру в нормальні межі.Для цього потрібно просто з'їсти продукт з високим вмістом глюкози, солодкий напій або таблетку глюкози.
Вагітність
Діабет першого типу - не привід відмовлятися від щастя бути матір'ю. Для успішних пологів і здорової вагітності жінка-діабетик повинна дотримуватися правил безпеки. До цього потрібно готуватися за півроку до зачаття, приводячи свій організм в повний порядок. Лікуючий лікар "дає добро" на вагітність тільки в тому випадку, якщо рівень глюкози повністю контролюється і знаходиться в прийнятному діапазоні достатню кількість часу.Під час самої вагітності необхідний регулярний контроль за допомогою глюкометра. Здача аналізів, ретельна перевірка організму, правильний раціон - основні завдання в цьому час. З кожним місяцем потреба організму в інсуліні змінюється, тому, як правило, потрібне збільшення дозування.