0
0
0

Діабет і Алкоголь

23.12.2019 12:01:00


Діагноз "діабет" - це не вирок для нашого соціального життя.  Захворювання лише змушує нас внести корективи в звичний уклад.  Алкоголь для багатьох є важливим елементом спілкування і дозвілля, тому відмовитися від нього буває складно.  Лікарі припускають незначна кількість спиртних напоїв в раціоні, але попереджають: безконтрольне вживання вкрай згубно впливає на організм діабетика.  Якщо ви можете повністю відмовитися від спиртного - так і зробите.  Якщо немає - дотримуйтеся дозування і строгих норм безпеки.
 

Кількість допустимого алкоголю при діабеті


 Тих, кому діагностували діабет зовсім недавно, різкі зміни можуть збити з пантелику.  Новий розпорядок дня, режим і дієта, регулярний контроль цукру - все це непросто.  Коли до всього іншого додається відмова від алкоголю, багато падають духом.  Але ви повинні розуміти, що тепер від кількості з'їденого і випитого безпосередньо залежить стан організму.


 Вживання спиртних напоїв при діабеті допустимо тільки в помірній кількості.  Перевищення норми веде до серйозних ускладнень.  Одні виявляються відразу.  інші можуть заявити про себе через кілька років.


 Нижче вказані рекомендовані норми споживання спиртного для здорових людей.  Діабетики повинні дотримуватися тих же принципів, щоб уникнути згубного впливу на печінку і стрибків цукру.

Глюкометр Контр Плюс - вимірювання глюкози в крові

Норма для чоловіків

 До 14 одиниць алкоголю в тиждень: 9 келихів вина за 125 мл / 7 пінт лагера або пива.  При цьому рекомендується випивати до 4 одиниць в день і робити перерву протягом 2-3 днів ..

 Норма для жінок

 До 14 одиниць алкоголю в тиждень, до 3 одиниць в день.  Рекомендується робити перерву (2-3 дня без алкоголю в тиждень).


 Увага: не можна "вичікувати" і вживати тижневу норму, скажімо, на вихідних.  Перевищення денної норми загрожує серйозними наслідками.

 Вплив спиртних напоїв на рівень глюкози

 Вплив алкоголю на організм часто непередбачувана.  На це впливає дуже багато чинників: вид і міцність напою, обсяг випитого, вага / вік / стать людини, кількість і склад з'їденої їжі.  Також мають місце індивідуальні особливості організму.


Щоб визначити власну безпечну дозування, потрібно постійно вимірювати рівень цукру в крові.  Важливо зафіксувати показник до і після вживання спиртного.  Необхідно пам'ятати, що багато алкогольні напої містять різні добавки і цукор - це може призвести до стрибка глюкози.  Враховуйте цей фактор при споживанні їжі - можливо, доведеться внести корективи в раціон.  А тим, хто регулярно робить ін'єкції інсуліну, важливо міняти дозування в залежності від своїх планів.


 Щоб контролювати рівень цукру в крові, використовують глюкометри - домашні апарати для швидкого аналізу.  Сучасні моделі (наприклад, Contour Plus One) дуже прості у використанні і здатні запам'ятовувати результати вимірів.

Глюкометр Контр Плюс

Алкоголь і гіпоглікемія


 Алкоголь в рівній мірі може викликати як зниження, так і підвищення рівня цукру.  Ризик розвитку гіпоглікемії виникає навіть при помірному вживанні спиртного.  Алкоголь може викликати різкий стрибок глюкози в обох напрямках, особливо якщо перед цим людина з'їла щось солодке або переборщив з вуглеводами.

 Найпоширеніше вплив спиртного на організм діабетика - це відстрочена гіпоглікемія.  "Бомба уповільненої дії" викликана тривалістю впливу алкоголю на печінку.  Остання, крім іншого, є додатковим джерелом глюкози.  Саме завдяки печінки рівень цукру не падає нижче 4 ммоль / л.  Спиртні напої блокують цю функцію, в зв'язку з чим і підвищується ризик гіпоглікемії.  При цьому наслідки відчуваються тільки через 7-8 години після вживання алкоголю.  Та як завжди напої розпиваються у вечірній час, наслідки наздоганяють людини вночі або під ранок.

 Щоб гіпоглікемія не застала зненацька, діабетикові необхідно провести хоча б 2 виміру перед відходом до сну.  Так можна переконатися, наскільки швидко падає рівень цукру.  Це дає можливість розрахувати необхідну дозу інсуліну або препарату.  Також можна заздалегідь з'їсти побільше продуктів, що містять вуглеводи.


 Помилки в раціоні, дозі алкоголю і препаратів чреваті наслідками.  Якщо вам стане погано, навколишні повинні знати про вашому захворюванні і розпізнати ознаки гіпоглікемії.

тест смужки для глюкометра Контур Плюс

Як алкоголь впливає на організм діабетика


 Надмірне вживання алкогольних напоїв завдає шкоди будь-якій здоровій людині.  Для діабетика ж наслідки можуть бути куди вагомішим.  Перед тим, як випити зайвий келих вина, обов'язково ознайомтеся з побічними ефектами алкоголю:

 Вплив на нервову систему

 З роками діабет завдає непоправної шкоди нервових тканинах.  Систематичне перевищення допустимої норми алкоголю в рази прискорює цей процес.

 Хронічна форма панкреатиту

 Поширене явище серед тих, хто зловживає алкоголем.  При панкреатиті запалюється підшлункова залоза, що може привести розвитку 2 форми діабету.

Зайва вага

 Мало хто акцентує на це увагу.  що спиртні напої дуже калорійні.  Особливо це стосується пива, в пінті якого ховається 180 калорій (більше. Ніж в одній шоколадці).  Поступовий набір ваги призводить до серйозних ускладнень для організму.  не кажучи вже про те, що саме ожиріння - поширена причина діабету 2 типу.