.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Діабет 2 типу

21.11.2019 15:21:00

Діабет другого типу широко поширений у всьому світі. Тенденція вельми невтішна: за останнє десятиліття випадків захворювання зафіксовано на 60% більше! Від цієї форми недуги страждає близько 90% всіх діабетиків. Не важливо, хто з вашого оточення хворіє на діабет: друг, знайомий або член родини. Може ви й самі не з чуток знайомі з цим захворюванням. Незалежно від ситуації, кожна людина повинна ознайомитись з базовою інформацією про симптоми, причини та профілактики "цукрової хвороби".

Діабет другого типу — це захворювання, при якому спостерігається підвищений рівень глюкози в крові. Відхилення виникає через порушення обміну речовин, в результаті якого: 

 • клітини підшлункової більше не можуть виробляти достатню кількість інсуліну (гормону, який контролює рівень цукру); 
 • організм перестає сприймати виробляється інсулін (резистентність гормону).

На жаль, 100% вилікуватися від діабету другого типу на даному етапі неможливо. Якщо у вас діагностують цю хворобу, доведеться боротися з нею до кінця життя. Але не все так страшно, як може здатися! Мільйони людей по всьому світу мають діабет і при цьому ведуть активний спосіб життя. Головне, стежити за своїм здоров'ям і дотримуватися рекомендацій лікаря. Потрібно лише звикнути тримати свій організм під контролем.

Причини діабету 2 типу


Друга форма діабету, на відміну від першої, спостерігається переважно у зрілих людей старше 40 років. Це пов'язано зі старінням організму, нездоровим харчуванням, малорухомістю. Тим не менш, захворювання зустрічається у молодому віці (причиною тому часто виступає ожиріння). Сидячий спосіб життя, робота в задушливих офісах, вживання фастфуду і алкоголю — всі ці фактори призвели до поширення діабету серед молоді. 

Генетична схильність — ще одна важлива причина захворювання. Вчені з'ясували, що у жителів Африки в три рази вище ризик розвитку діабету, а у жителів Південної Азії — майже в шість разів.

Профілактика захворювання


Найкращий спосіб мінімізувати ризик діабету — це здоровий спосіб життя і позитивне мислення. По можливості відмовтеся від шкідливих звичок і приділяйте більше уваги своєму тілу. Правильне харчування — це не так страшно, як здається! Світ кулінарії пропонує тисячі рецептів смачної і здорової їжі. Обов'язково багато гуляйте, займайтеся спортом або хоча б зарядкою вранці. Це особливо важливо, якщо у вашій сім'ї було багато діабетиків. "Погана" спадковість — не привід для смутку, а привід змінити своє життя на краще. 

Симптоматика


Діабет першого типу, як відомо, дає про себе знати протягом декількох днів. Але ознаки другого типу можуть повільно проявлятися протягом кількох років. Це поширена причина несвоєчасної діагностики — людина просто не звертає увагу на розпливчасті симптоми. До основних ознак належать:

 • надмірна спрага і голод;
 • прискорене сечовипускання;
 • зниження ваги;
 • занепад сил;
 • проблеми із зором;
 • молочниця у роті. 
Появі перелічених симптомів — вагомий привід звернутися до лікаря. Своєчасне звернення в поліклініку може значно полегшити процес лікування. На основі аналізів крові і сечі лікар визначить, чи має місце діабет. Навіть при позитивному результаті не опускайте руки — дотримуйтесь рекомендацій фахівця, і все буде в порядку!

Наслідки та ускладнення


Неконтрольований рівень цукру в крові негативно впливає на весь організм. Наслідки стосуються серцево-судинної системи, нервів і очей. Обов'язково вивчіть інформацію про контроль глюкози в домашніх умовах. На прикладі популярної моделі Contour Plus One ви зможете зрозуміти, як працюють сучасні глюкометри.

Діабет може призвести до наступних ускладнень:

 • Захворювання багаторазово збільшує ризик порушення роботи серця і судин. У діабетиків зустрічається коронарна хвороба серця і гіпертонія. У занедбаному стані і розвитку ускладнень захворювання призводять до інфаркту.
 • Гіперглікемія негативно позначається на судинах очей, що призводить до катаракті та глаукомі. Нерідкі випадки, коли людина втрачає зір.
 • Глюкоза вражає нервові закінчення і порушує кровообіг, в зв'язку з чим у діабетиків часто страждають стопи.  Загоєння ран відбувається повільно, тому будь-яка травма або навіть дрібна подряпина може призвести до серйозних наслідків.
 •  Гіпоглікемія призводить до пошкоджень капілярів, які відповідають за нервові закінчення в руках і ногах.  Це викликає відчуття поколювання й оніміння, а в запущених випадках кінцівку частково втрачає чутливість.

Рівень глюкози при діабеті другого типу


 Під впливом різних факторів рівень цукру в крові діабетика постійно змінюється.  Цей показник залежить від статі і віку, часу доби, часу прийому їжі.  Щоб вчасно вжити необхідних заходів, важливо постійно проводити вимірювання.  Для цього використовується глюкометр - прилад для контролю рівня цукру в домашніх умовах.  Крім результатів аналізів, є безліч фізичних сигналів, які дають "підказки" про стан глікемії.  Якщо рівень цукру різко підвищується, людина різко відчуває слабкість і запаморочення.

 Якщо вам або вашим близьким недавно діагностували діабет, ознайомтеся з нормами вмісту глюкози в організмі.  Якщо вимірювати цукор натще, у здорової людини показник повинен варіюватися в межах 4-7 ммоль / л.  Через 90 хвилин після прийому їжі - до 8,5 ммоль / л.

Повернутися до списку