.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Небулайзер: що це таке і навіщо він потрібен?


Що таке небулайзер і як його вибрати


 У минулому час будь-яку хворобу намагалися лікувати трав'яним відваром.  При кашлі дихали над каструлею з картоплею, при болю в горлі тоннами поглинали малину з чаєм.  Сьогодні медицина пішла далеко вперед, і народні засоби відійшли на другий план.  На зміну прийшли нові методи і препарати, які набагато ефективніше борються з різними захворюваннями.  Один з таких сучасних засобів - інгаляційна терапія за допомогою небулайзера.  Прилад перетворює рідке ліки в аерозоль, максимально швидко доставляючи його в осередок недуги.

 Небулайзер використовується для боротьби з сухим кашлем, нежиттю та іншими проблемами зі здоров'ям.  Існують різні моделі приладів, які відрізняються по функціоналу, принципу дії, способу використання та ціною.  Кожен тип інгалятора має плюси і мінуси, показання та протипоказання.  Деякі моделі випускаються спеціально для дітей і мають яскравий корпус незвичайної форми, що нагадує іграшку.

  Види небулайзерів


 Небулайзер діляться на два типи: ультразвукові і компресорні.  Кожна модель додатково відрізняється комплектацією і набором функцій (різні маски, наявність мундштука, тип розпилювача і насадки).  Розглянемо два типи небулайзера докладніше:

  Ультразвуковий небулайзер

ультразвуковой небулайзер Прилад працює на основі ультразвукових коливань.  Небулайзер «розгойдують» лікарська речовина, в результаті чого воно перетворюється на аерозоль.  Це максимально ефективний тип приладу, який відрізняється безшумною роботою і компактними габаритами.

 У комплекті з ультразвуковим інгалятором йдуть акумулятори, що дозволяє із зручністю використовувати його в шляху.  Ультразвукові небулайзери можна використовувати дітям - вони прості, легкі і безпечні.  Є у цього типу і мінуси: в них не можна використовувати антибіотики, гормони і відхаркувальні засоби (ультразвукові хвилі руйнують діючу речовину цих препаратів).

 Разом з ультразвуковим небулайзером можна використовувати трав'яні відвари, ефірні масла, мінеральну соду і лужні ліки.  Враховуйте, що для деяких УЗ моделей ефірні масла і відвари заборонені, тому перед покупкою і використанням уважно прочитайте інструкцію.  До інших недоліків варто віднести необхідність використання додаткових аксесуарів, в тому числі гелів або ємностей для препаратів.

 Висновок: ультразвуковий небулайзер - ефективний, але не універсальний прилад.  Він незамінний для використання батьками, тому що безшумна робота дозволяє проводити інгаляції дітям навіть під час сну.


 В середньому інгаляційна терапія за допомогою такого небулайзера триває близько 15 хвилин - це час, за яке мікрочастинки пара потрапляють на всю область запаленої зони.  Витрата ліки: 1 мл / хв при вмісті в ньому 0,5 мл речовини.
 

Компресорний небулайзер

Небулайзер компрессорный Компресорний, він же струменевий, інгалятор схожий на свого ультразвукового колегу по своїх характеристиках.  Відмінність полягає в більших габаритах і більш гучною роботі.  Крім того, такий небулайзер перетворює рідину в пару за рахунок потоку повітря, а не ультразвуку.

 Компресорний інгалятор не потребує додаткових аксесуарах.  Він надійний, зручний і простий у використанні вдома.  Проте, потрібно регулярна заміна розпилювачів і деяких комплектуючих раз в декількох років застосування.

 Перевага компресорних моделей - доступна вартість і можливість застосування з різними типами ліків, які втрачають медикаментозні властивості після перетворення в аерозоль.  Компресорний небулайзер легко перетворює майже всі типи речовин без порушення їх структури.  Такі моделі підходять для дітей з самого народження.

 Працює компресорний небулайзер дуже просто.  Прилад перетворює рідину на пару, яка проникає в самі важкодоступні зони дихальних шляхів і бронхів.  Чим сильніше людина вдихає, тим більше пара виробляється.  Таким чином, робота приладу контролюється інтенсивністю вдихів.

 Інгаляційна терапія за допомогою небулайзера ефективна при купировании нападів бронхіальної астми, алергічного кашлю, запалень бронхів і легенів.Як використовувати небулайзер: коротка інструкція
 Щоб не допустити поломки приладу і зробити інгаляції максимально ефективними, уважно вивчіть інструкцію до обраної моделі небулайзера.  Кожен апарат має свої особливості, хоча у всіх небулайзерів спостерігаються загальні принципи роботи:
 • Крок 1. Заливаємо препарат в спеціальну ємність.  Зазвичай для однієї інгаляції досить 3-6 мл речовини.
 • Крок 2: Закриваємо апарат, приєднуємо мундштук і маску до вихідного клапану.
 • Крок 3. Включаємо прилад і вдихаємо пар через мундштук або маску протягом 5-20 хвилин до тих пір, поки ліки не скінчиться і аерозоль не припинить вироблятися.  Дихати потрібно спокійно і помірно, так як при сильному і різкому вдиху можливі напади кашлю.

Після завершення інгаляції від'єднуємо маску або мундштук від корпусу приладу.  Всі частини небулайзера, які контактували з ліками або ротовою порожниною, потрібно від'єднати і промити в гарячій воді з дезинфікуючим розчином.  Після чистки всі комплектуючі обов'язково просушують на рушник або за допомогою фена.

 Важливо: після завершення інгаляції в приладі завжди залишається 1 мл невикористаного речовини.

 Показання та протипоказання

 Перед використанням інгалятора важливо вивчити список препаратів, які дозволяється і забороняється застосовувати для інгаляцій.  Є деякі обмеження, так як не всі речовини можуть в повному обсязі проникати в респіраторний тракт.

 Інгаляційна терапія для дітей повинна проходити під контролем лікаря.

 Слизова бронхів і альвеол має безліч капілярів, через які найдрібніші частинки пара проникають в кров.  Цей факт свідчить про те, що не потрібно перетворювати препарат в дрібнодисперсний аерозоль - в такому вигляді він не добирається до стінок бронхів, а потрапляє безпосередньо через альвеоли в кров.

 У небулайзера можна застосовувати трав'яні відвари, але варто враховувати ймовірність алергічної реакції (деякі види трав є сильним алергеном).

 Не можна використовувати небулайзер при алергії

 Що стосується ефірних масел, то їх можна застосовувати для лікування нежиті.  Але при захворюваннях легенів масла шкодять альвеол і служать тільки на шкоду.  Також заборонено використовувати розчини з маслами, які можуть зіпсувати мембрану сітчастих інгаляторів і приносять користь тільки при лікуванні носоглотки.  До таких відносяться:
 
 • настоянки трав і відвари (є ймовірність передозування і засмічення ходів інгалятора);
 •  гормони, які не роблять достатнього місцевого дії.

 Ліки, які можна застосовувати з небулайзером, продаються в аптеці.  У деяких приладах перед застосуванням препарати змішують з фізіологічним розчином.  Готові лікарські розчини в так званих небулах випускаються під різними торговими марками.  Серед таких речовин можна знайти:
 •  антисептики;
 •  антибіотики;
 •  бронхолітики;
 •  гормональні препарати;
 •  імуномодулюючі речовини;
 •  муколітики для виділення мокротиння;
 •  гіпертонічні розчини;
 •  фітотерапія;
 •  комбіновані препарати.

 Важливо: не намагайтеся вибрати лікарський розчин самостійно.  Препарат може призначити виключно лікуючий лікар.  Медик підкаже точне дозування засобу і частоту інгаляцій.
 

При яких захворюваннях потрібен (небулайзер) інгалятор

 • Небулайзер (інгалятор) ефективний практично при всіх захворюваннях органів дихання:
 •  бронхіт;
 •  пневмонія;
 •  ГРЗ (застуда);
 •  ГРВІ (інфекційні захворювання, наприклад такі як риніт, трахеїт, фарингіт);
 •  бронхіальна астма;
 •  туберкульоз;
 •  муковісцидоз;
 •  емфізема;
 •  профілактика післяопераційних ускладнень і профілактика бронхо-легеневих захворювань у лежачих і малорухомих пацієнтів;
 •  інші захворювання органів дихання.

 Як вибрати небулайзер


 Перед покупкою небулайзера обов'язково визначитеся, з якою метою і частотою проводитимуться інгаляції.  Краще порадитися з лікарем або консультантом спеціалізованого магазину, такого як Medico (офіційний дистриб'ютор небулайзерів відомих брендів).Щоб визначитися з моделлю, зверніть увагу на наступні характеристики:

 Розмір частинок аерозолю - важливий параметр, що означає, наскільки дрібні або великі частинки розпилюючи речовину в парі:
 
 • 8-10 мікрон - інгалятор підходить для порожнини рота;
 •  5-8 мікрон - пар досягає носоглотки і гортані;
 •  3-5 мікрон - ліки діють на область трахеї і бронхів;
 •  1-3 мікрон - інгалятор підходить для лікування зони бронхіол;
 •  0,5-2 мкм - найдрібніші частинки, які доходять до альвеол легенів.
 •  Час інгаляції - період, за який рідина повністю вичерпується.
 •  Витрата - скільки речовини витрачається за певний час (зазвичай близько 0,3-0,5 мл за 30 секунд).
 •  Обсяг резервуара - кількість рідини, яке переробляє небулайзер за одну інгаляцію (в середньому близько 5-7 мл).

 При покупці не забувайте вивчити комплектацію приладу.  Чи є маска для дітей?  На скільки застосувань розрахований небулайзер?  Вибирайте характеристики, які повністю задовольнять ваші потреби.

Повернутися до списку