.
ООО “Medico”
Інтернет-магазин Medico.in.ua- медтехніка доступна в будь-якому регіоні України!
49040
Україна
Дніпро
вул. Панікахи 2
(056) 794-02-31 , (067) 565-95-93 , 0-800-605-671

Типи діабету

25.10.2019 15:23:00

В наш час діабет проявляється у трьох різних формах, які доповнюються попередньої їм стадією. Стан преддиабета — це тимчасове відхилення рівня глюкози від норми. Цю патологію не можна назвати повноцінним діабет, однак воно вважається першим тривожним дзвіночком. Преддиабета викликаний безліччю факторів, в числі яких неправильне харчування і проблеми із зайвою вагою. Якщо людина не бере своє здоров'я під контроль, тимчасовий стрибок цукру переростає у діабет другого типу.

Діабет першого типу


Перша форма діабету — це аутоімунне захворювання, при якому клітини підшлункової пошкоджуються. Вироблення інсуліну припиняється або не може — його виділяється зовсім недостатньо, щоб тримати рівень цукру в нормі.


Ця форма захворювання зустрічається дуже рідко. Наприклад, від неї страждає тільки 10% діабетиків Росії. Симптоматика проявляється переважно до 40 років, часто ще в ранньому дитинстві або в підлітковому віці. З-за такої статистики першу форму діабету іноді називають "юнацької". 


Через ушкодження підшлункової залози на клітинному рівні хворому необхідно підтримувати рівень цукру штучно. Для цього використовуються постійні ін'єкції інсуліну. 

Симптоматика діабету першого типу 


Перші ознаки захворювання першої форми можуть з'явитися швидко і розвинутися протягом декількох днів. На щастя, діагностувати діабет зовсім не важко. Головне, відразу ж звернутися до лікаря. Якщо вчасно вжити необхідні заходи, симптоми зникнуть так само швидко, як і з'явилися. 


Ознаки захворювання: 
 • прискорене сечовипускання (часто починається у дітей в нічний час);
 • постійна спрага (наслідок зневоднення з-за частого сечовипускання);
 • швидка втрата ваги (цукор вимивається разом з сечею, людина втрачає калорії);
 • занепад сил (теж наслідок зневоднення);
 • перепади настрою (через стрибків рівня глюкози).

Діабет другого типу


Найпоширеніша форма захворювання, яка розвивається по одній з двох причин:

 • клітини підшлункової більше не можуть виробляти інсулін у потрібній кількості;
 • інсулін більше не сприймається організмом.

Симптоми діабету другого типу, на відміну від першого, зазвичай проявляються вже в зрілому віці. На розвиток захворювання безпосередньо впливає спосіб життя. Ожиріння — одна з головних причин діабету цієї форми. З кожним роком фіксується все більше випадків захворювання, що викликане переїданням, неякісними продуктами і пасивним способом життя. 


Але не всі діабетики — це люди, які ведуть нездоровий спосіб життя. Навіть будучи у відмінній фізичній формі ви перебуваєте в зоні ризику. Генетична схильність і стреси — це фактори, від яких нікуди не сховатися. 

Симптоматика діабету другого типу


Діабет другого типу може прогресувати довгі роки, залишаючись непоміченим для людини. Перші симптоми практично не відчутні. Захворювання розвивається по наростаючій. Як і у випадку 1 типу, занепад сил і прискорене сечовипускання — це перші тривожні дзвіночки. Але є декілька відмінностей:

 • проблеми із зором (з-за підвищеного цукру набрякає кришталик ока, тому людина починає гірше бачити);
 • свербіж (найчастіше — в зоні статевих органів);
 • занепад сил (що важливо — після прийому їжі, так як в цей момент відбувається стрибок рівня цукру);
 • кандидоз ротової порожнини (підвищений рівень глюкози сприятливий для розвитку дріжджових грибків);
 • суха шкіра або поколювання в різних частинах тіла (ознака нестачі гамма-ліноленової кислоти, що з часом може призвести до ураження ніг, стоп і кистей).Підводячи підсумки, визначимося, в чому ж різниця між формами захворювання. Отже, є два варіанти:


 1.  ТИП. Організм діабетика не здатний виробляти інсулін.
 2.  ТИП. Інсуліну виробляється занадто мало або організм не здатний його ефективно використовувати.


Гестаційний тип діабету
Третя, маловідома форма захворювання, називається гестаційним діабетом. На відміну від перших двох типів, це стан короткочасне і виникає в період вагітності.Зазвичай його діагностують у другому або третьому триместрі, рідше виникає в першому.  Якщо ознаки виявлені на ранніх термінах, в більшості випадків це говорить про те, що захворювання розвинулося ще до вагітності.


 Причина гестаційного діабету - вироблення ряду гормонів під час виношування дитини.  Плацента виділяє речовини, які впливають на підшлункову залозу.  Гормони здатні порушити вироблення інсуліну або знизити його ефективність.


 На щастя, хвороба зникне відразу після народження дитини.  Але якщо діабет виникатиме при кожній вагітності, це підвищує ризик стабільного діабетичного стану.  Чим старше вагітна жінка, тим більше ймовірності захворювання на діабет 2 типу в зрілому віці.

Повернутися до списку