0.00грн.
Зробити замовленняТовариство, дотримуючись засад Конституції України, Закону України «Про запобігання корупції» та інших нормативно-правових актів чинного законодавства України, враховуючи світовий досвід виражений у Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції від 11 грудня 2003 року, Конвенції про боротьбу з корупцією, яка зачіпає посадових осіб Європейських Співтовариств або посадових осіб держав - членів Європейського Союзу від 26 травня 1997 року, Конвенції про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних комерційних угодах від 21 листопада 1997 року, Кримінальній конвенції про боротьбу з корупцію 27 січня 1999 року, Цивільній конвенції про боротьбу з корупцією від 4 листопада 1999 року, Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності від 29 вересня 2003 року, Законі США про боротьбу з корупцією у зовнішньоекономічній діяльності (FCPA) та інш., щодо регламентації суспільних відносин по не допущенню появи та подальшого впливу негативних проявів корупції як локального так і світового рівня, для досягнення цілей по вжиттю й посиленню заходів, спрямованих на більш ефективне й дієве запобігання корупції та боротьбу з нею, заохочення чесності, відповідальності й належного введення бізнесу затвердило Антикорупційну програму, текст якої знаходиться у відкритому доступі на веб-сайті Товариства.
Антикорупційна програма розповсюджується на всіх співробітників Товариства, його афілійованих осіб та інших юридичних чи фізичних осіб, що будь-яким чином пов’язані із господарською діяльністю Товариства.
Для цілей цього Кодексу корупцією є використання службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у частині першій статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень, чи пов’язаних з ними можливостей.
У Товаристві створена і підтримується атмосфера нетерпимості до корупційної поведінки. У Товаристві неприйнятні будь-які форми незаконного впливу на рішення державних органів, в тому числі хабарництво, пропозиція неприпустимих подарунків, працевлаштування родичів державних службовців, благодійна або спонсорська допомога по запитам державних службовців. Працівники Товариства дотримуються вимог і обмежень, що встановлені чинним законодавством України про запобіганню корупції.
Антикорупційні заходи Товариства включають:
1) періодичну оцінку корупційних ризиків у діяльності Товариства;
2) ознайомлення нових працівників із змістом Антикорупційної програми, проведення навчальних заходів з питань запобігання і протидії корупції;
3) антикорупційну перевірку ділових партнерів;
4) положення щодо обов’язкового дотримання Антикорупційної програми;
5) критерії обрання ділових партнерів Товариства;
6) обмеження щодо підтримки Товариством політичних партій, здійснення благодійної діяльності;
7) механізм повідомлення про виявлення ознак порушення Антикорупційної програми, ознак вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, а також конфіденційність таких повідомлень та захист викривачів;
8) механізми запобігання і врегулювання конфлікту інтересів;
9) обмеження щодо подарунків;
10) нагляд і контроль за дотриманням вимог Антикорупційної програми.
Товариство не менше одного разу на рік здійснює внутрішню оцінку корупційних ризиків у своїй діяльності.
Під корупційним ризиком розуміється обґрунтована ймовірність настання події корупційного чи пов’язаного з корупцією правопорушення або порушення вимог Антикорупційної програми.
Корупційне правопорушення - діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою передбаченою Законом України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність
Моніторинг (оцінка) корупційних ризиків в Товаристві проводиться юридичним відділом за дорученням керівника Товариства.
Метою моніторингу є запобігання, виявлення і усунення корупційних ризиків у діяльності Товариства.
Корупційні ризики для мети моніторингу поділяються на внутрішні та зовнішні.
Внутрішні корупційні ризики ідентифікуються в організаційно-управлінських, фінансово-господарських, кадрових, юридичних процедурах діяльності Товариства.
Зовнішні корупційні ризики ідентифікуються у діяльності ділових партнерів, у тому числі органів державної влади, органів місцевого самоврядування, з якими Товариство перебуває у правовідносинах.
Завданням моніторингу є:
1) ідентифікувати корупційні ризики, а також причини, що їх породжують, та умови, що їм сприяють;
2) здійснити оцінку виявлених корупційних ризиків;
3) подати пропозиції щодо заходів із запобігання, усунення (зменшення) рівня виявлених корупційних ризиків.
Товариство гарантує конфіденційність працівникам та їх повідомленням керівнику Товариства, директору департаменту безпеки або директору з правових питань про виявлені ознаки порушень Антикорупційної програми, корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень в діяльності інших працівників (не залежно їх посади та підпорядкування) Товариства та повідомлень про факти підбурення працівників Товариства до вчинення корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень.
Повідомлення про виявлені ознаки порушень Антикорупційної програми, а також повідомлення про факти підбурення працівників Товариства до вчинення корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень можуть бути здійснені в усній чи письмовій формі, за допомогою звичайних каналів зв’язку як то внутрішній телефон або корпоративна адреса електронної пошти відповідного співробітника юридичного департаменту, департаменту безпеки або керівника Товариства.
Товариство зазначає, що також програма розповсюджується на повідомлення, що можуть здійснюватися працівниками та посадовими особами ділових партнерів Товариства.
Подання завідомо неправдивих повідомлень не допускається.
Повідомлення про виявлення ознак вчинення корупційних чи пов’язаних з корупцією правопорушень не можуть бути анонімними.
Перевірку інформації, викладеної в повідомленні, здійснює департамент безпеки або особа визначена керівником Товариства. Особи, залучені до перевірки викладеної у повідомленні інформації, не в праві її розголошувати.
Будь-які дані, що дають можливість ідентифікувати особу, яка повідомила про факти підбурення до вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення або про виявлення ознак порушення вимог Антикорупційної програми, вчинення працівниками чи іншими особами корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, належать до конфіденційної інформації та охороняються згідно з законом.
Інформація про працівника, який повідомив про ознаки порушення вимог Антикорупційної програми, виявлення ознак корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення (далі - викривач), не може бути розголошена, крім випадків, встановлених законом.
Викривача не може бути звільнено чи примушено до звільнення, притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку керівництва Товариства іншим негативним заходам впливу, або загрозі таких заходів впливу у зв’язку з повідомленням ним про порушення вимог антикорупційного законодавства та/або вимог Антикорупційної програми.